1 Politický bizár den před volbami

Válka Kellnera s Babišem? SMS od O2 rozvířila spekulace

, NOVÉ

Témata: ,

Jen několik desítek hodin před volbami se na sociálních sítích rozjela diskuze, zda se dva čeští miliardáři – šéf hnutí ANO Andrej Babiš a nejbohatší Čech Petr Kellner – nedostali do křížku. Babiš totiž Kellnera kritizoval kvůli jeho nadaci a soukromé škole. Ve středu společnost O2, která patří Kellnerovi, rozeslala některým svým klientům sms, kterou je lákala ke koupi knihy Boss Babiš novináře Jaroslava Kmenty.

Vše začalo, když Babiš v rozhovoru pro časopis Forbes u tématu filantropie na adresu nejbohatšího Čecha prohlásil, že si „udělal školu, z níž potom čerpá dobré absolventy pro sebe“ a že „dělat vlastní školu“ nepovažuje za charitu. Proti tomu se poté ohradila Nadace Kellnerových.

Tím by zdánlivě výměna názorů mezi oběma miliardáři skončila. Jenže tuto středu některým zákazníkům telefonní společnosti O2, která patří do Kellnerova porftolia, přišla sms následujícího znění: „Už jste měli šanci přečíst novinku Boss Babiš? O2 Activ ano. A z knihy nás mrazí i dlouho po dočtení poslední stránky.“ O2 odkazovala na knihu investigativního novináře Jaroslava Kmenty, který v ní popisuje temný svět bývalého českého ministra financí.

Sms se začala okamžitě šířit po sociálních sítích a jejich uživatelé začali spekulovat, jestli tak nepokračuje souboj dvou miliardářů. Na zajímavý politický bizár, který se odehrává jen den před důležitými sněmovními volbami, upozornil server ihned.

Podle O2 ale nešlo vůbec o „vyřizování účtů“. „SMS nabídka nebyla poslána všem našim zákazníkům a její rozeslání nemělo žádný politický podtext. Podnikání i komunikace společnosti O2 jsou striktně apolitické,“ uvedla společnost v tiskové zprávě. Tisková mluvčí O2 Lucie Pecháčková poté serveru Echo24 řekla, že sms přišla jen zlomku jejich klientů.

Společnost totiž sms propagací běžně zviditelňuje produkty nabízené v rámci služby O2 Active. Že byla předmětem právě Kmentova kniha, je tak jen shoda náhod.

„Já jsem se to dozvěděl včera večer po křtu své knížky na sociálních sítích. A říkal jsem si, že to je nějaká sranda. Pak jsem se přesvědčil, že to není fake, a začal jsem se tomu smát. Já jsem si žádnou reklamu nezadával. Pro mě je to nežádaná, nezaplacená reklama a nemám s tím nic společného. Odehrává se to v týdnu, kdy si ti miliardáři něco vyřizovali, takže to těmto spekulacím nahrává. Ale o tom já samozřejmě nic nevím,“ okomentoval celou věc pro server Echo24 Kmenta.

Čtěte také: Vychází kniha Boss Babiš. Je to reportáž o temném světě Andreje Babiše, říká autor Kmenta

Těžkej Pokondr končí na Frekvenci 1. Tvrdí, že kvůli cenzuře hostů

,

Echo 24 notifikace

Echo 24 pro vás vždy vybírá to podstatné. Pro odběr upozornění ve formě push notifikací je třeba nastavit odebíraná témata.
Náčítání témat

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.