2 Novelizace tuniských zákonů o pohlavním styku

Tunisko zvýšilo dívkám věk způsobilosti k pohlavnímu styku

NOVÉ

Témata: , ,

Tuniský parlament schválil zákon, který zvyšuje legální věk způsobilosti k pohlavnímu styku dívek z 13 na 16 let. Podle novelizace stejného zákonu budou pachatelé znásilnění odsouzeni k 20 rokům za mřížemi. S odvoláním na tuniskou rozhlasovou stanici Al-Šams o tom informoval zpravodajský web BBC.

V případě, že pachatelé znásilní dívku mladší 16 let, spáchají incest, oběť zdrogují či použijí násilí, dostanou trest doživotního odnětí svobody, uvedly úřady

Islamistická strana obnovy Hizb an-Nahda uvedla, že zvýšení věku legální způsobilosti dívek k pohlavnímu styku vítá.

Tuniské zákony o právním postavení jednotlivce jsou v porovnání s dalšími zeměmi na Blízkém východě a v severní Africe považovány za více progresivní. Nicméně když v říjnu 2016 tuniský televizní moderátor řekl ženě, která byla hostem v jeho pořadu a kterou od jejích 14 let znásilňovali členové její rodiny, aby se za násilníka provdala, panovaly o pokrokovosti Tuniska pochyby.

Čtěte také: Tunisan si zapálil cigaretu během ramadánu, dostal měsíc vězení

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.