1 CO ÚTOČNÍCI NEDOMYSLELI

Mobily ukradené na Silvestra se našly v uprchlických centrech

, NOVÉ

Témata: , , , , , , ,

Několik telefonů, které během silvestrovské noci ukradli útočníci arabského vzhledu německým ženám a mužům v Kolíně nad Rýnem, se už podařilo lokalizovat. Podle informací německého týdeníku Spiegel se jich několik našlo buď přímo v německých uprchlických centrech, nebo v jejich okolí.

Když útočníci mobilní telefony kradli, zřejmě zapomněli na jednu věc. A sice, že policie ve spolupráci s telefonními operátory je schopná dohledat každý konkrétní mobil s relativně vysokou přesností. Podle informací německého týdeníku Spiegel vyšetřovatelé nalezli „několik“ ukradených mobilů v uprchlických táborech nebo jejich těsném okolí.

Samotná kolínská policie tuto informaci podle německého bulvárního listu Express zatím nechtěla potvrdit ani vyvrátit.

Už ve čtvrtek se ale objevily zprávy, že mezi útočníky, kteří během silvestrovské noci přepadli ženy v několika západoevropských městech, byli i syrští uprchlíci, kteří do země přišli loni v létě v rámci migrační vlny. Jen v Kolíně se podle informací týdeníku Spiegel na policii v souvislosti s útoky obrátilo více než 200 žen.

Čtěte také: Deportujte uprchlíky, pokud napadali o silvestru, žádají v Německu

Spiegel ve čtvrtek zároveň zveřejnil údajnou interní zprávu německé spolkové policie, kde nejmenovaný vysoce postavený policista říká, že se jeden z útočníků sám přiznal k tomu, že je uprchlík. „Jsem Syřan, musíte se ke mně chovat přátelsky! Paní Merkelová mě pozvala,“ oznámil prý policistům během silvestrovské noci.

Německá média později uvedla, že policisté už identifikovali více než 30 lidí podezřelých z účasti na silvestrovských útocích, přičemž 18 z nich údajně byli uprchlíci, žadatelé o azyl.

Čtěte také: Sexuální napadení v Kolíně. Co na to Dienstbier, ptá se Hašek

‚Najednou‘ se objevily sexuální útoky i v Salcburku, Curychu, Finsku

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.