1 Rekordní zisky Škoda Auto

Pracovat pro Škodu AUTO se vyplatí. Zaměstnance čeká rekordní bonus 45 tisíc

, NOVÉ

Témata: ,

Z výjimečně úspěšného hospodaření firmy Škoda Auto v minulém roce se mohou radovat i její zaměstnanci. Každý z nich dostane k dubnové výplatě jednorázový bonus ve výši 45 000 korun, což jsou nejvyšší prémie vázané na hospodářský zisk v historii firmy. Firma navíc vyplácí dva bonusy ročně, a tak pracovníky letos čeká až 90 000 na prémiích. Zaměstnancům to sdělil Škodovácký odborář.

Rekordní bonusy reagují na velký úspěch firmy v loňském roce, provozní zisk automobilky stoupl o třetinu na 32 miliard korun, čímž překonala i automobilku Audi. Firma tak chce zaměstnancům poděkovat a zvýšila jednorázový bonus na 45 000 korun pro všechny bez ohledu na profesi a výši mzdy. Loni dostali zaměstnanci „jen“ 28 520 korun.

„Vaše vysoké nasazení při plnění náročných úkolů, prokazovaná flexibilita při uspokojování poptávky našich zákazníků a kvalita Vaší práce v roce 2016 přispěly k rekordnímu výsledku naší společnosti. Náš úspěch na světových trzích se po právu odrazí také ve variabilní části bonusu. Tento úspěch není samozřejmý a museli jsme si ho tvrdě odpracovat,“ sdělili zaměstnancům zástupci odborů Kovo MB a Škody Auto.

Bonus je složen z variabilního bonusu 41 000 korun, který je vázán na hospodářský růst, a z loni dohodnuté jednorázové platby 4000 korun. Firma tak vyplatí na bonusech přes 1,2 miliardy korun.

A protože firma vyplácí dva bonusy za rok, tak zaměstnanci dostanou letos rekordních 90 000 korun na prémiích. „Je to férová odměna za vysoký výkon, který vy, zaměstnanci Škoda Auto, dlouhodobě podáváte a na kterém musíme i do budoucna dále stavět, abychom dobrých výsledků dosáhli v roce 2017,“ děkuje firma zaměstnancům. Průměrná mzda zaměstnance Škody Auto činí kolem 36 000 korun.

Čtěte také: Škoda je nejspolehlivější značkou v Británii. Podruhé

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.