Kdo je Jan Chvojka, který má nahradit Jiřího Dienstbiera?

Změny ve vládě

Kdo je Jan Chvojka, který má nahradit Jiřího Dienstbiera?NOVÉ
JUDr. Jan Chvojka. Foto: FOTO: Facebook, Jan Chvojka
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Vizitka nového ministra pro lidská práva Jana Chvojky (35):

Datum a místo narození: 17. prosince 1980, Hlinsko

Vzdělání: vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně (2004), získal titul JUDr. na Právnické fakultě UK (2009)

Současná pozice: poslanec za ČSSD (od 2010), zastupitel města Chrudimi (od 2014), zastupitel Pardubického kraje (od 2016)

Působení v politice: členem ČSSD je od roku 2007, do Poslanecké sněmovny byl poprvé zvolen v roce 2010 až z 19. místa kandidátky ČSSD, opětovně zvolen byl v roce 2013

Kariéra: před vstupem do Sněmovny pracoval jako právník na Odboru strategického rozvoje kraje a evropských fondů Krajského úřadu Pardubického kraje

Rodina: ženatý

Ostatní:

- Chvojka na sebe ve Sněmovně upozornil mimo jiné jako předkladatel nedávno přijatého ustanovení zákona o střetu zájmů, který ministrům přikazuje do dvou měsíců od nástupu do kabinetu ukončit provozování televize a rozhlasu nebo vydávání periodického tisku, případně společnost opustit. Pokud by z firmy neodešel, ztratil by v ní hlasovací práva.

- Loni v listopadu dal Chvojka podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) kvůli vystoupení skupiny Ortel, jejíž texty jsou často zaměřeny proti menšinám, v přímém přenosu udílení cen Český slavík. Vysílací rada ale neshledala na účasti kapely nic nezákonného a v prosinci oznámila, že se jím nebude dále zabývat.

- Do Sněmovny se v roce 2010 dostal díky tehdejšímu masivnímu „kroužkování“, v Pardubickém kraji totiž kandidoval až na posledním 19. místě, preferenční hlasy jej ale vynesly na druhé místo.

- Mezi jeho záliby patří knihy, hudba a cestování.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články