2

22 let za sex se studenty? Pusťte učitelku, zní ze sociálních sítí

,

Témata: ,

Neobvykle přísný trest dostala v USA učitelka angličtiny Jennifer Fichterová za to, že měla sex se třemi svými studenty. Floridský soud jí vyměřil celkem 22 let za to, že sedmnáctileté mladíky zneužívala opakovaně a navíc je nutila, aby o schůzkách lhali. Proti rozsudku se na sociálních sítích zvedla vlna kritiky a uživatelé požadují její okamžité propuštění.

„Svobodu pro Jennifer Fichterovou!“ objevuje se na sociálních sítích nejčastěji v souvislosti s pohlednou třicetiletou ženou. Někteří dokonce vyjádřili přání, aby ve školních létech měli také takovou vyučující. „Jsi nejlepší učitelka,“ napsal jeden na Twitteru.

Mnozí upozorňují na to, že zatímco norský masový vrah Anders Breivik dostal za zabití 77 lidí 21 let, Fichterovou poslal soud do vězení na dobu ještě o rok delší – 22 let. Příspěvky se na sociálních sítích neobjevují jenom v angličtině, ale také ve francouzštině nebo ruštině.

Kampaň za propuštění mladé ženy probíhá také na Facebooku, kde bylo založeno několik skupin na její podporu. Vzniklo rovněž několik petic.  

Rozsudek na bývalou učitelkou z Floridy vynesl americký soud na konci minulého týdne. Vyšetřování ukázalo, že se nejednalo pouze o ojedinělé případy, ale Fichterová se se svými studenty scházela kvůli sexu pravidelně. Vyšetřovatelé vyčíslili počet těchto zakázaných schůzek na desítky.

S jedním ze studentů navíc mladá žena otěhotněla a musela kvůli tomu podstoupit potrat. Ukázal to nahraný telefonický hovor, který byl usoudu přehrán jako jeden z důkazů. Soud neobměkčilo ani, když se Fichterová omluvila. „Přála bych si, abych to mohla vrátit zpět a smazat, co jsem udělala,“ řekla v slzách.

Věková hranice pro pohlavní styk se ve Spojených státech amerických liší stát od státu. Zatímco v některých mohou mít mladí lidé sex už od 16 nebo 17 let, na Floridě tato hranice dosahuje 18 let. Proto Fichterová mladíky podle soudu zneužila. Policie ženu zatkla už vloni v dubnu a ta se přiznala k intimním schůzkám s jedním ze svých studentů. Vyšetřování ukázalo, že jich bylo víc.

Čtěte také: Učitelka v Hradci pouštěla žákům 50 odstínů šedi. Byla propuštěna

Trest za porno pomstu? Muž si odsedí 18 let

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.