1 Tendr na provozovatele

PPF založila firmu na české mýto

, NOVÉ

Témata: , ,

Společnost PPF, která patří nejbohatšímu Čechovi Petru Kellnerovi, založila novou firmu CzechToll. Její název napovídá, že se bude chtít věnovat provozování českého mýtného systému. Nového provozovatele mýtného systému totiž ministerstvo dopravy aktuálně hledá. Informaci o založení firmy přinesl server zdopravy.cz.

Firma CzechToll se v obchodním rejstříku objevila 2. srpna a jejím jediným společníkem je právě Kellnerova PPF. Mluvčí skupiny PPF Zuzana Migdalová se k nově vzniklé firmě nechtěla vyjadřovat. „Zásadně nekomentujeme podnikatelské záměry a obchodní aktivity,“ uvedla pro Echo24.

Nepotvrdila tak ani logickou spojitost názvu firmy a tendru na nového provozovatele mýtného systému v Česku. V zakázce za 29 miliard se hledá provozovatel pro období po roce 2019. Uzávěrka přihlášek je ve čtvrtek 24. srpna.

První kolo výběru bude kvalifikační, zájemci v něm budou muset prokázat, že mají zkušenost s provozem mýtné technologie, nepředkládají ještě cenovou nabídku. S vybranými uchazeči pak bude ministerstvo dále jednat a vybere pět uchazečů. „Těchto pět uchazečů pak vyzveme k podání předběžné nabídky a po vyjasnění všech otázek předloží finální nabídky, z nichž vybereme vítěze,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold pro ČTK.

Nově vzniklá firma CzechToll ale zřejmě může mít problém splnit hned první podmínku, a to prokázat zkušenosti. Ty na druhou stranu má právě společnost PPF, která je spojována s provozovatelem slovenského satelitního mýta, firmou SkyToll.

Podle dřívějších informací by se o novém provozovateli českého mýta mohlo rozhodnout do poloviny příštího roku.

Čtěte také: Za 10 let. Evropská komise přitvrzuje, chystá mýto i pro osobní auta

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.