1 Zabíjet chtěla už o 14 dní dříve

Vražedkyně z Anděla trpí podle posudků nekrofilním sadismem

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Michelle Sudků, která loni v létě ubodala zákaznici v nákupním centru na pražském Smíchově, tvrdí, že byla v době činu nepříčetná. Řekla to v pondělí u pražského městského soudu, který se případem začal zabývat. Podle znaleckých posudků sice Sudků trpí útočným a nekrofilním sadismem, její ovládací a rozpoznávací schopnosti ale porucha v době činu neovlivnila.

Sudků podle obžaloby chtěla zabíjet už dva týdny před událostí v obchodním centru. Loni 5. července se pokusila uškrtit dívku v kavárně na Újezdě. „Měla jsem chuť uškrtit nějakou dívku a pomilovat se s ní,“ řekla v pondělí soudu. Po tomto incidentu ji policisté nechali převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, údajně však lékařům informace o útoku nepředali. „Nedovezli mě ani na stanici. To není normální, vždyť já jsem sexuální deviant,“ podivovala se u soudu Sudků. Zdravotníci ženu po dvou týdnech propustili, ve stejný den zabíjela.

K útoku došlo 21. července v prostorách prodejny Tesco. Sudků si svoji oběť vyhlédla zcela náhodně a zaútočila na ni nožem, který si opatřila přímo v prodejně. Ačkoliv se policie i záchranáři na místo dostali během několika minut, ženě už pomoct nedokázali.

Svou oběť si Sudků prý vybrala proto, že jí připomněla adoptivní matku. Soudu řekla, že poté, co byla z léčebny propuštěna, se jí zatmělo v hlavě. Čtyřiapadesátiletou ženu bodla dvakrát, napadená zraněním podlehla na místě. „Byla jsem nepříčetná,“ řekla obžalovaná. Dodala, že činu lituje a omluvila se rodině zabité ženy. „Omlouvám se, že jsem jim vzala manželku a maminku, že s nimi nebyla na Vánoce doma,“ řekla.

„Pokud paní obžalovaná tvrdí, že byla v době činu nepříčetná, jde o její subjektivní hodnocení, tak ona vnímá svoje pocity,“ řekla ČTK žalobkyně Jana Murínová. „Ze znaleckých posudků rozhodně nevyplývá, že by v době obou činů byla nepříčetná,“ dodala.

Někdejší zdravotní sestra a sanitářka vypověděla, že byla agresivní už od dětství. Řekla, že v mládí zabíjela a znásilňovala psy. Sadistické myšlenky se u ní však prý začaly objevovat až ve chvíli, kdy chtěla podstoupit přeměnu v muže a začala brát hormonální injekce. Poté začala myslet na to, že by chtěla uškrtit nějakou ženu. Řekla, že lékařům v Bohnicích říkala, že je nebezpečná a že může někoho zabít.

Sudků hrozí za vraždu a pokus o ni až doživotní trest. Rodina zemřelé ženy také požaduje 850.000 korun jako náhradu nemajetkové újmy.

Kvůli zásahu v kavárně na Újezdě jsou od minulého týdne obžalováni ze zneužití pravomoci dva policisté. Žalobci pro ně navrhli zákaz činnosti. Obžalobu projedná Obvodní soud pro Prahu 1, jednání zatím nenařídil.

Čtěte více: Dostane doživotí? Žena, jež zabíjela na Andělu, jde před soud

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.