2 Urážka klobásy

Brit, který urazil kyrgyzskou klobásu, bude deportován ze země

, NOVÉ

Témata: , ,

Britský občan, který příspěvkem na Facebooku urazil kyrgyzskou koňskou klobásu, má být deportován ze země. Podle dostupných informací však nikoliv kvůli hanlivému komentáři národního pokrmu této středoasijské země, ale kvůli neplatným dokumentům. Alespoň to tvrdí britská média.

Michael McFeat na silvestra na svém facebookovém profilu zveřejnil fotku, na níž jeho spolupracovníci, zaměstnanci zlatého dolu Kumtor, stojí ve frontě. McFeat připsal, že ,,čekají na speciální delikatesu: koňský penis“. Podle mnohých tím urazil tradiční sváteční pokrm Kyrgyzstánců.

Zaměstnanci dolu na protest vstoupili do stávky a do práce se vrátili až v neděli, kdy byl devětatřicetiletý Brit zatčen na letišti Manas nedaleko metropole Biškek. Místní justice jej obvinila z ,,podněcování rasové nesnášenlivosti“, za což mu hrozí až pět let vězení. Skot pocházející z města Abernethy přitom svůj komentář záhy smazal a omluvil se za něj. Napsal, že rozhodně nechtěl nikoho urazit.

I would like to take the opportunity to sincerely appologise for the comment I made on here about the kygyz people and...

Zveřejnil(a) Michael Mcfeat dne 2. leden 2016

BBC nyní s odkazem na středoasijskou službu uvádí, že má být McFeat ze země deportován - údajně kvůli špatným dokumentům. Z rozhodnutí městského soudu v Karakolu navíc vyplývá, že policie neshledala jeho komentář jako ,,podněcující rasovou nesnášenlivost a násilí“.

Bulvární deník Sun doplňuje, že deportační úřad v Kyrgyzstánu vydal nařízení, aby Michael McFeat opustil zemi do úterý 5. ledna. Tuto informaci deníku potvrdila i jeho manželka, která dodala, že ,,uplynulé dny byly strašné a že si jen přeje, aby byl její muž zpátky doma“.

Čtěte také: Brit urazil národní klobásu. Hrozí mu léta vězení

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.