1 Více svobody pro Tunisanky

Tunisanky se mohou provdat za jinověrce, oznámil prezident

NOVÉ

Témata: ,

Tunisanky muslimského vyznání se nyní mohou legálně provdat za nemuslimy. S odkazem na dnešní prohlášení tuniské prezidentské kanceláře o tom informoval zpravodajský server BBC. Dosud v zemi platil zákaz z roku 1973, podle kterého se Tunisanky muslimského vyznání nesmějí provdat za jinověrce. Prezident Kaíd Sibsí požádal vládu, aby zákaz zrušila.

Nemuslim, který si chtěl vzít za ženu Tunisanku, musel doposud konvertovat k islámu a příslušný dokument o tom předat úřadům jako důkaz.

Organizace na ochranu lidských práv proti zákazu dlouhodobě protestovaly a upozorňovaly, že je v rozporu se základním lidským právem na svobodný výběr partnera.

Tuniské zákony o právním postavení jednotlivce jsou v porovnání s dalšími zeměmi na Blízkém východě a v severní Africe považovány za progresivnější. Nicméně když v říjnu 2016 tuniský televizní moderátor ve svém pořadu řekl těhotné ženě, kterou od jejích 14 let znásilňovali členové její rodiny, aby se provdala za násilníka, který ji přivedl do jiného stavu, panovaly o pokrokovosti Tuniska pochyby.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Tunisko přijalo amnestii pro zkorumpované úředníky z doby předchozího režimu

Tunisko zvýšilo dívkám věk způsobilosti k pohlavnímu styku


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.