1 odmítnuté pozvání na Hrad

Zeman nepřišel k Zemanovi. Šéf žalobců odmítl pozvánku prezidenta

Témata: , ,

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman odmítl pozvání na Hrad. Vzkázal Miloši Zemanovi, že zrovna dohlíží na vyšetřování korupční kauzy v Lesní správě Lány, která spadá pod Kancelář prezidenta republiky. A proto si nemůže dovolit ohrozit důvěryhodnost tohoto vyšetřování. Informoval o tom server Seznam.cz.

Prezident Zeman se přitom v minulosti setkal například s olomouckým vrchním státním zástupcem Ivo Ištvanem a probíral s ním kauzu, která vedla k pádu Nečasova kabinetu. Nedávno se Zeman za to, že Ištvanovi v roce 2013 uvěřil, omluvil.

Pavel Zeman nechtěl své odmítnutí komentovat. „Nicméně při jakémkoliv kontaktu se zástupci jiných veřejných institucí dbám na to, aby nebyla ohrožena důvěryhodnost státního zastupitelství,“ uvedl obecně.

Hrad byl podle Seznamu opovážlivostí šéfa žalobců pohoršen. „Nevidíme důvod stanovisko komentovat. „Každý je zodpovědný za svou růži,“ řekl Seznamu.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, a odkázal tak na Exupéryho Malého prince.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Nejvyšší státní zástupce byl na Hrad pozván v červnu a pozvání odmítl v červenci, tedy ještě před tím, než policie požádala o vydání Andreje Babiše v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo. Miloš Zeman si v souvislosti s tím předvolal několik ministrů. Paval Zeman v Otázkách Václava Moravce nedávno uvedl, že pozván nebyl a ani by za prezidentem nepřišel. Setkání Miloše Zemana s ministry tehdy kritizoval i šéf policie Tomáš Tuhý.

Čtěte také Zeman se omluvil Nečasovi: Byla chyba věřit Šlachtovi a Ištvanovi, šlo o provokaci vůči ODS


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.