1 Zpívající Brežněv

Pozdrav ze záhrobí. Brežněv přeje k Novému roku

UVNITŘ VIDEO

Témata: ,

Na internetu se v závěru tohoto roku objevilo video, které využívá projevy bývalého sovětského vůdce Leonida Brežněva. Autor si „vyhrál“ s Brežněvovými projevy a sestavil je do zvláštní zvukové koláže, na které politik zpívá a přeje vše nejlepší do nadcházejícího roku.

Video je sestaveno z autentických projevů a Brežněv se na nahrávce mimo jiné ohlíží běžnou komunistickou hantýrkou za rokem 1970. „Tento rok byl těžký pro bratrské národy. Jak víte, museli jsme prožít válku,“ odříkává Brežněv patrně v narážce na sovětsko-čínský konflikt v roce 1969.

Супер!

Zveřejnil(a) Max Wachovski dne 16. říjen 2015

Bývalý vůdce Sovětského svazu zpívá dále o tom, že jeho země se nachází uprostřed nového života a čeká ji mnoho velkých vítězství. „Nebylo lehké jít po neznámé cestě. S důvěrou hledíme vpřed. Nový rok přinese úspěch a štěstí. … Drazí mladí přátelé, všechny vás zdravím,“ uzavírá projev.

Video zaujalo i na českém Facebooku, kde si ho všiml významný český houslista Václav Hudeček. Okomentoval ho jako „mistrovské dílo“.

Brežněv byl sovětským vůdcem v letech 1964-1982. Do českých dějin se neblaze zapsal především v roce 1968, kdy nechal obsadit Československo vojsky Varšavské smlouvy.

Čtěte také: ‚Rusko se chová jako Sovětský svaz, zbývá jen uzavřít hranice‘

Zemřela někdejší Brežněvova léčitelka, prý nový Rasputin


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.