1 Britská výzbroj v rozkladu

Zastaralá výzbroj Britů: rozmontované tanky a příliš hlučné lodě

, NOVÉ

Témata: , ,

Britská bojeschopnost je zpochybňována, kvůli nedávným inspekcím. Ty ukázaly ohromné nedostatky jak u námořnictva, tak u pozemní armády. Informuje o tom britský The Telegraph. Britské válečné lodě jsou kritizovány pro svoji hlučnost. Problémy jsou také s tanky a průzkumnými drony.

Britské raketové torpédoborce třídy Daring, typu 45, jsou tak hlasité, že jsou slyšet až 100 mil od ruských ponorek. Kontradmirál Chris Parry řekl o šesti raketových torpédoborcích v britském námořnictvu, z nichž každý stojí kolem 1 miliardy liber, že zní jako „krabice s nářadím“. „Dříve jsme na mém torpédoborci vráželi dřevěné klíny do poklopů, aby tolik nevrzaly, a snížili jsme tak hluk,“ popsal situaci Parry.

Nejen v námořnictvu byly nalezeny nedostatky. Tanky typu Ajax, které britské ministerstvo obrany koupilo za 3,5 miliardy liber, se nevejdou do přepravních armádních letounů a musí se na cesty rozmontovávat. Dalších 1,2 miliardy liber utratilo ministerstvo obrany za 54 průzkumných dronů Watchkeeper, které ve službě v prvních liniích nebyly 12 let.

Podle slov generála Sira Richarda Barronse je britská armáda na „existenčním minimu“, co se týče výzbroje a zásob. Britské ministerstvo obrany uvedlo, že Velká Británie má nejvyšší rozpočet na obranu v Evropě a že se každým rokem navyšuje.

Čtěte také: Němečtí vojáci při výcviku prováděli sadistické a sexuální rituály

Obrana podepsala nákup 20 pandurů za dvě miliardy korun

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.