1 Kontroverzní projev

„Chováte se jako mafie,“ osočil Nigel Farage EU

, NOVÉ

Témata: , , ,

Evropská unie a její představitelé se vůči vystupujícímu Spojenému království chovají jako mafie. V projevu k poslancům Evropského parlamentu to dnes ve Štrasburku řekl zakladatel protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) a šéf europarlamentní frakce Evropa svobody a přímé demokracie Nigel Farage. Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani pak Faragea přerušil a řekl mu, že takové komentáře jsou nepřijatelné.

„Chováte se jako mafie, my jsme ale svobodní a můžeme odejít,“ řekl Farage, který byl před loňským referendem v Británii hlasitým zastáncem odchodu své země z evropského bloku.

„Za hranicemi EU existuje větší svět, což je pro vás těžké pochopit. Když odejdeme od stolu, nezraní to nás, ale vás. My nemusíme jíst belgickou čokoládu, pít francouzská vína nebo kupovat německá auta,“ dodal Farage.

Britský euroskeptický poslanec Evropského parlamentu ve svém projevu kritizoval podmínky, které si EU klade, a to včetně požadavků na dodržení britských finančních závazků, které Londýn v minulosti učinil. V této souvislosti hovořil Farage o výpalném.

Čtěte také: Europoslanci UKIP slavili odcházení Británie z Unie

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.