13 Unikátní stavba v Jeseníkách

Česko má dechberoucí stezku v oblacích. Podívejte se

OBRAZEM

Témata: ,

Dechberoucí výhledy na masiv Králického Sněžníku s údolím řeky Moravy nabízí ojedinělá stavba na Dolní Moravě. Příznačně nazvaná Stezka v oblacích je vysoká pětapadesát metrů a má návštěvníky nejen poučit, ale i bavit. Dřevěná konstrukce s kovovými prvky pochází z dílny Taros Nova a Franek Architects.

Na vrchol se lidé dostanou po dřevěné cestě a pohodlně ji zvládnou i s kočárky nebo invalidními vozíky. Podél ní jsou rozmístěny informační tabule, na kterých jsou zajímavosti o okolí této stavby, historii zdejšího údolí a mracích jako meteorologickém jevu.

„Její výjimečnost je v tom, že vytvoří nový druh zážitku, kde si člověk lépe uvědomí svou skutečnou maličkost v lůně přírody,” uvedl jeden z tvůrců, společnost Franek Architects s tím, že ojedinělé jsou také rozměry a účel stavby. „Naše stavba má navíc abstraktní formu připomínající let nočního motýla, létajícího zdánlivě chaoticky,” dodal.

Z vrcholu je pak kromě Králického Sněžníku vidět v dálce také hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Na cestě dolů mohou lidé využít unikátní přes sto metrů dlouhý nerezový tobogán s okýnky.

Stezka v oblacích leží poblíž chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník. Nachází se v nadmořské výšce 1116 metrů. Fotografie pořídilo studio BoysPlayNice.

Obdobná stezka korunami stromů byla před několika lety zpřístupněna na Lipně.

Čtěte také: Mladý pár se inspiroval Londýnem. Podívejte na jeho vinohradský byt

Povodeň přinesla do Karlína také Nejen bistro

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.