1 Stovky postižených

Hackeři v online pokeru ‚vidí‘ karty soupeřů. Okrádají i Čechy

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Počítačoví hackeři vymysleli způsob, kterým můžou nahlížet do karet protihráčů v online pokeru. Na svém blogu to uvedl představitel slovenské softwarové firmy ESET Robert Lipovsky. Hackeři podle něj dosud okradli několik set hráčů, mezi jinými i několik Čechů. Na případ upozornila i britská BBC.

Přestože nahlížení do karet protihráčů v kyberprostoru může znít jako nemožné, hackeři vymysleli způsob, jak toho docílit. Vyvinuli totiž tzv. malware s názvem Odlanor, který na dvou nejoblíbenějších platformách pro hraní online pokeru – PokerStars a Full Tilt Poker – „vyfotí“ karty poškozeného hráče a snímek odešle hackerovi. Tomu pak už stačí jen zasednout ke stejnému stolu jako jeho oběť a využít své výhody.

Způsobů, jak se Odlanor dostane do počítače oběti, je podle Lipovského, který postupy hackerů popisuje na svém blogu, několik. Podvodníci ho prý svým obětem podstrkují prostřednictvím různých aplikací, jež používají hráči online pokeru jako je Tournament Shark, Poker Calculator Pro nebo Smart Buddy. Pokud tedy stahujete tyto aplikace odjinud než z oficiální stránky, riskujete, že si stáhnete i Odlanor.

Samotný program, který fotí obrazovku a posílá údaje hackerovi, lze v počítači nalézt pod názvem Win32/Spy.Odlanor. Podle údajů společnosti ESET si ho zatím stáhlo několik stovek hráčů, kteří pocházejí ponejvíce ze zemí východní Evropy. Nejvíce z nich pochází z Ruska (36 %), o trochu méně z Ukrajiny (35 %). Dalších 11 % obětí pochází z Kazachstánu a 10 % z Běloruska. Mezi zbylými osmi procenty je pak podle Lipovského zastoupeno několik hráčů z Česka, Polska a Maďarska.

Podle britských médií se zatím PokerStars ani Full Tilt Poker k případu nevyjádřily. Společnost ESET proto doporučuje aktualizovat antivirové programy a nestahovat pokerové aplikace z jiných než oficiálních stránek. Malware Odlanor se prý v online pokeru objevuje už od března letošního roku, větší pozornosti se ale dočkal až nyní.

Čtěte také: Hrál poker, ale neodhadl protivníka. A rozpoutal válku

Podvod s naftou za 785 milionů? Policie navrhla obžalovat 10 lidí

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.