1

Kněz dostal podmínku za zneužívání romských dětí

, NOVÉ

Témata: ,

Okresní soud v Přerově potrestal kněze Vladimíra Krejsu za sexuální obtěžování dětí v Přerově dvouletým trestem vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Soud zároveň duchovnímu nařídil ochranné ambulantní léčení. Muži hrozilo až pět let vězení.

Čtyřiašedesátiletý kněz z Prostějovska, který už kněžskou praxi nevykonává a je v důchodu, byl uznán vinným z ohrožování výchovy dítěte a ze svádění k pohlavnímu styku.

Muž podle obžaloby romské děti v Přerově obtěžoval po dobu 3,5 roku a za orální sex či obnažování intimních partií jim platil několik stovek korun. Podle žalobkyně Šárky Pivodové mezi poškozenými byli lidé mladší 18 let.

Obžalovaný kněz se pohyboval v romské komunitě u přerovského nádraží. Případ vyšel najevo předloni v červnu, kněze policisté zadrželi v jednom z činžovních domů u přerovského nádraží, kde žijí hlavně romské rodiny.

Podle zástupců olomouckého arcibiskupství už obžalovaný muž nemá v církvi žádné pověření. Arcibiskupství již dříve uvedlo, že Krejsa jezdil do Přerova soukromě a s věřícími tam v kontaktu nebyl.

Čtěte také: Příručka pro nové biskupy: Zneužívání hlaste úřadům, jen když musíte

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.