Mrazivá atmosféra v Praze po smrti Jana Palacha. Podívejte se na unikátní snímky

POHŘEB JANA PALACHA

Mrazivá atmosféra v Praze po smrti Jana Palacha. Podívejte se na unikátní snímky
20. ledna po 15 hodině se na Václavském náměstí začal shromažďovat smuteční průvod, který se stal mohutnou manifestací smutku a solidarity s odkazem Jana Palacha. Foto: Miloň Novotný
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Server Echo24 získal před pěti roky unikátní fotografie Miloně Novotného. Ten patří mezi fotografy, kteří události ledna 1969, tedy reakce na smrt Jana Palacha, zachytili nejlépe. Deníku Echo24 je poskytla fotografka Dana Kyndrová, která zároveň připojila i své fotografie z odhalení posmrtné masky roku 1990.

„Miloň Novotný přišel téměř o všechny negativy ze srpna 68, neb ty filmy dal reportérům časopisu Quick, aby to otiskli v Německu. Což se také stalo a bylo to pod jménem jeho přítele fotografa z agentury Magnum. Po revoluci již byly negativy snímků nedohledatelné. Naštěstí fotky z pohřbu Jana Palacha nikam neposlal, tak se to zachovalo,“ uvedla pro Echo24 fotografka Dana Kyndrová. Serveru Echo24 je poskytla fotografka Dana Kyndrová, která zároveň připojila i své fotografie z odhalení posmrtné masky roku 1990.

Text, který vyšel v deníku Echo24 spolu s rozsáhlou fotogalerií z Palachova pohřbu, najdete ZDE.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články