ČOI kontrolovala pouťové atrakce. Téměř polovina neprošla

Kontroly na poutích

ČOI kontrolovala pouťové atrakce. Téměř polovina neprošlaNOVÉ
Pouťové atrakce Foto:

Ilustrační foto: Shutterstock

1
Domov

Echo24

Z 90 pouťových atrakcí, které loni zkontrolovala Česká obchodní inspekce jich 40 nevyhovělo. Mezi zjištěné nedostatky patřily například nedostatečné zádržné prostředky či ostré hrany pro pasažéry. Inspekce to uvedla v tiskové zprávě.

„Výsledky akce potvrzují, že se u některých výrobků vyskytují především provozní nedostatky, které jsou provozovatelé schopni velmi rychle odstranit,“ uvedla vedoucí oddělení techniky České obchodní inspekce Lucie Šnajdrová.

Inspektoři ČOI celkem zkontrolovali 90 zábavních atrakcí u 40 provozovatelů, včetně lanových center. Nedostatky převážně spočívaly ve vyšším nástupu na atrakci, nedostatečných zádržných prostředcích, nerovnostech ploch, ostrých hranách v jednotkách pro pasažéry, chybějících zádržných zařízeních, jako byly pásy autíček, nezakrytých pružinách trampolíny nebo nebyla provedena periodická kontrola lanového centra.

„Zjištěné závady byly v průběhu kontroly odstraněny, s výjimkou dvou lanových center provozovaných podnikatelem z Karlovarského kraje,“ uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Čtěte také: VIDEO: Drama ve výšce 52 metry. Ve Francii lidé uvízli na devět hodin na rozbité pouťové atrakci

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.