Mimozemšťan z Atacamy je ve skutečnosti chilské dítě se zmutovanými geny
MUMIE Z ATACAMY
- red,
Když byla před patnácti lety objevena v opuštěném městě v chilské poušti, vzbudila mumie miniaturních velikostí fantazie o jejím původu. Patnácticentimetrová postavička měla natolik netradičně rostlou kostru, že ji někteří lidé začali považovat za důkaz mimozemského života. Vědci nyní díky genetickým testům zjistili, že pravda je mnohem tragičtější. Jednalo se o dívku, která trpěla genetickými poruchami.
Ata, jak ji kalifornští vědci pojmenovali, byla nalezena v roce 2003 v opuštěném těžebním městě v chilské poušti Atacama. Kromě malé velikosti bylo na první pohled patrné, že má abnormální tvar lebky či pro lidi netypický počet žeber. Její kostra byla tehdy prodána soukromému sběrateli do Španělska.
Researchers solve the mystery of the Atacama ‚alien‘ mummy https://t.co/uyu3sPQULJ #History #Archaeology pic.twitter.com/DAC9xxWyn0
— Eric G. E. Zuelow (@EZuelow) 24. března 2018
Za nalezením pravdy stojí Garry Nolan, profesor mikrobiologie a imunologie na Stanfordově univerzitě v Kalifornii, kterého tento zvláštní nález zaujal a nabídl se, že mumii prozkoumá. Předjímal totiž, že jde o lidskou kostru. Jeho tým při testech zjistil, že dívka, která nejspíše zahynula při porodu nebo záhy po něm, si nesla mutace až na sedmi genech. Tyto mutace byly odpovědné za nesprávný růst kostí.
Is this real human?https://t.co/9i9I3y1sUD#paranormal #aliens #skeleton #creature #mummy #humanoide #Atacama #supernatural pic.twitter.com/sGOxyuyhVN
— Nicholas Yu (@nicholasyu12) 7. května 2017
„Zatímco to začalo jako příběh o mimozemšťanech, ve skutečnosti je to příběh lidské tragédie. Žena měla nemocné dítě, jehož ostatky se zachovaly a poté byly prodány jako nějaký podivný artefakt. Ukázalo se, že jde o člověka s fascinujícím genetickým profilem, z něhož se můžeme něco důležitého naučit a pomoci tak ostatním. Ať odpočívá v pokoji,“ shrnul výzkum profesor Garry Nolan.