1 EDITORIAL

Paralytický Zeman, jako novičok

Témata: ,

V minulém století procházela společnost mnohem horším obdobím, než je druhá fáze úřadování prezidenta Miloše Zemana. Po výstupu, jaký předvedl minulý týden v televizi Barrandov se svým příspěvkem ke kauze novičok, která zmrazila britsko-ruské vztahy, je lepší párkrát se nadechnout, neskočit mu do další pastičky a nevyrážet do zteče na Hrad. Oprávněný hněv, stud a pocit trapnosti zůstanou opět jen pod hradbami, za nimiž se rozléhá škodolibý smích současného nájemníka. Miloš Zeman předvedl svou známou figuru, kdy si pohrál s fakty a dal je do jiného kontextu, aby se dostal do centra pozornosti. Tyto hrátky provázejí celou jeho politickou kariéru, počínaje slavným kufříkem plným slátanin, které měly pocházet právě od BIS. To bylo v roce 1996. A podobné blamáže předvádí dodnes.

Fakt, že základní dovedností české armády je boj s chemickými zbraněmi, byl znám prakticky od začátku vyšetřování útoku na bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru paralytickou látkou novičok. Možná i proto v zemích spojenců ze Severoatlantické aliance prezidentův výrok nevyvolal téměř žádnou odezvu. Tu ale Miloš Zeman našel v Kremlu a v ruských médiích. Musel vědět, že si u Vladimira Putina udělá oko ve sporu Ruska s Velkou Británií, když se zachová jako podřízený gubernátor. Musel také vědět, že tím opět zahanbí dva a půl milionu občanů, ale to je mu fuk. Miloš Zeman své nepřátele nemá rád a nikdy jim nedá pokoj, ty nejbližší likviduje, ty vzdálenější se snaží alespoň ponižovat. Jen mi nejde do hlavy, co mu udělala královna Alžběta II. V průběhu předvolební prezidentské kampaně v jeho repertoáru politických úspěchů mu vedle bratrských setkání s vůdci režimů v Moskvě a Pekingu chybělo přijetí významným představitelem západní země. Tolik toužil po pozvání od amerického prezidenta Donalda Trumpa do Bílého domu, ale toho se mu nedostalo a jen tak nedostane. V Americe má tamní prezident dost starostí s ruským ovlivňováním voleb, že poslední, co v této atmosféře potřebuje, je setkání s Milošem Zemanem, považovaným i v administrativě Bílého domu za toxického jako paralytická látka. Britové ale svolili k fototermínu v Buckinghamském paláci, na který vzal Miloš Zeman svou choť i dceru. Věděli, k čemu český prezident tu fotografii před volbami potřebuje. A on jim to oplatí novičokem. To je Miloš Zeman.

Je třeba v klidu napočítat do deseti, ale stejně je důležité říci, že to je jeho hra, pro velkou část obyvatel této země nepřijatelná.

 

 

RendererException: Unable to render template "/views/partials/components/jarvis/_tydenikinarticle.ftl".

/
vydavatel a šéfredaktor

Vystudoval literární vědu na FPF Slezské univerzity v Opavě a masovou komunikaci na FSV UK v Praze. Začínal v regionálním tisku jako kulturní redaktor, od začátku studií v Praze (1994) pracoval jako redaktor Lidových novin. Na jaře roku 1996 nastoupil jako politický reportér do televize Nova. Po dvou letech z televize odchází do vydavatelství Stratosféra, aby založil a vedl svůj první časopisecký projekt, titul Spy. Časopis, který byl koncipován jako politický tabloid, opouští po necelém roce. Pracuje opět pro televizi Nova a v polovině roku 1999 je jmenován ředitelem tisku a PR TV Nova. V červnu 2000 se stává šéfredaktorem časopisu Týden. Za jeho působení se zvedl prodaný náklad časopisu Týden trojnásobně (z 16 200 v roce 2000 na 57 800 v roce 2003), Týden získává ocenění Časopis roku. V roce 2002 zakládá časopis Instinkt a stává se mediálním ředitelem vydavatelství Mediacop. Časopis Instinkt po roce úspěšného vydávání získává ocenění Hvězda roku. Z vydavatelství Mediacop odchází v lednu 2009 do představenstva mediální skupiny MAFRA, kde byl tři roky zodpovědný internetové aktivity skupiny a deník Lidové noviny, jehož byl zároveň šéfredaktorem. V polovině listopadu 2013 z Mafry odchází. Počátkem roku 2014 zakládá vydavatelství Echo Media a.s., která vydává internetový deník Echo24.cz.

Názory Více

Online zprávy Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.