1 Přestupek proti občanskému soužití

„Pouhá“ tisícovka za vejce hozené na Babiše. Soud uložil muži pokutu, ten svého činu lituje

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Muž, který v září na předvolební akci hnutí ANO na pražském Pankráci hodil vejce po premiérovi Andreji Babišovi, musí zaplatit pokutu 1000 korun. Podle úředníků se dopustil přestupku proti občanskému soužití. Trest dotyčný přijal, verdikt je tak pravomocný. V pátek o tom informovala Česká televize (ČT), která má rozhodnutí k dispozici.

Vejce přilétlo na premiéra na akci nazvané sousedská večeře, přistálo asi deset centimetrů od něj, uvedl server Seznam Zprávy. Babišova ochranka muže okamžitě zneškodnila a převezla na policejní stanici. Policisté dechovou zkouškou zjistili, že muž má 1,44 promile alkoholu v krvi. Nakonec incident vyhodnotili jako přestupek a předali věc Úřadu městské části Praha 4.

Muž podle ČT vypověděl, že ho k hození vejce nikdo nenaváděl a že to byl jeho nápad. Premiér mu je totiž „nesympatický“, navíc mu vadí, že je trestně stíhaný. Nikoho ale nechtěl zranit, jen chtěl „demonstrovat svoje nesympatie s hnutím“. Svého jednání poté litoval, uvádí se v rozhodnutí o přestupku.

Vejce i pro Stuchlíka

Pravidelnou předvolební sousedskou večeři postihl ještě jeden incident, když jen o několik týdnů později zasáhl muž v pražských Butovicích lídra pražské kandidátky Petra Stuchlíka hozeným vejcem do hlavy a ramene. „Útočník“ posléze uprchl. Stuchlík si tehdy vyměnil sako a pokračoval v kampani.

Vyjádřil se ve smyslu, že litoval toho, že s ním útočník raději nediskutoval. „Pán místo diskuse utekl. Nemohl jsem se ho tedy ani zeptat, co ho k tomu vedlo a co ho trápí. Osobně si myslím, že je lepší si před házením čehokoliv vzájemně promluvit. Vypovídá to o současné předvolební atmosféře,“ nechal se slyšet Stuchlík.Touto událostí se však policie nezabývala.

Čtěte také: Stuchlíka na akci ANO zasáhlo vejce do hlavy a ramene

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.