1 uříznuté hlavy turistek

V Maroku obvinili 15 osob ve spojení s bestiální vraždou turistek radikálními muslimy

, NOVÉ

Témata: , ,

Maročtí žalobci v neděli vznesli předběžné obvinění z terorismu proti 15 lidem, kteří jsou podezřelí, že byli spojení s vraždou dvou turistek ze Skandinávie v pohoří Vysoký Atlas. Očekává se, že v následujících dnech budou obviněny další osoby.

Marocký veřejný žalobce v prohlášení uvedl, že obvinění se týká založení gangu s cílem připravit a spáchat teroristické činy a rovněž spáchání promyšlené vraždy. Tři z podezřelých čelí dalšímu obvinění z nabádání ostatních k páchání teroristických činů. Skupina byla podle marockých úřadů ovlivněná ideologií teroristické skupiny Islámský stát (IS).

Těla čtyřiadvacetileté Dánky Louisy Vestagerové Jespersenové a osmadvacetileté Norky Maren Uelandové objevil 17. prosince francouzský pár deset kilometrů od obce Imlíl. Ta slouží jako výchozí bod pro výstup na horu Tubkál, nejvyšší vrchol pohoří Vysoký Atlas.

Čtyři hlavní podezřelí, kteří byly vyslechnuti v Marrákeši, jsou součástí buňky inspirované ideologií IS, ale nemají kontakt s jeho vedením v Sýrii či Iráku, uvedl v minulých dnech šéf marocké protiteroristické jednotky. Své oběti si patrně vybrali náhodně.

Skupinu podle vyšetřovatelů patrně vedl pětadvacetiletý podomní obchodník, který promlouvá ve videu zveřejněném tři dny před zločinem. Čtveřice hlavních podezřelých v něm slibuje věrnost vůdci IS abú Bakrovi Bagdádímu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Islamofobie není sprosté slovo

Krutost nejen vrahů. Stoupenci islamistů posílají rodinám turistek záběry a fotky podřezaných dívek

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.