1 Zastupitelé Prahy 2

Vulgarity, vylitá voda na hlavu, facka od Udženiji. Policie řeší divokou schůzi na radnici

, NOVÉ

Témata: , , ,

Policie se zabývá velice živou schůzí z konce února, kde jednomu ze zastupitelů Prahy 2 Danu Richterovi dala kvůli vulgárním urážkám v projevu místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija facku. Podnětem bylo trestní oznámení na Richtera podané místostarostkou Michaelou Mazancovou, informuje server Seznam zprávy.  

Schůze se konala 28. února. K vyhrocené situaci došlo poté, co si Richter na jednání vzal slovo a začal ostatním zastupitelům sprostě nadávat. Místostarostku Prahy 2 Michaelu Mazancovou dokonce označil za ku*vu, píše server Seznam Zprávy.

Několik zastupitelů v průběhu jeho projevu kvůli jeho vulgaritám odešlo ze sálu. Richter pokračoval a další zastupitel a spolustraník z hnutí Občané za spokojené bydlení mu začal lít vodu ze skleničky na hlavu. Když se mělo přistoupit k hlasování, přišla za ním místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija a vrazila mu facku.

Udženija podle svých slov cítila povinnost se kolegů zastat. Richter má dle ní své kolegy v zastupitelstvu dehonestovat dlouhodobě. „Neustále posílá lživé dopisy, trestní oznámení na celou radnici Prahy 2. To už trvá dlouhá léta,“ sdělila Alexandra Udženija pro Echo24.

Dodala, že ostatní zastupitelé při Richterových sprostých projevech bouchají do lavic, aby nebyli slyšet vulgarity a upozorňovali ho, ať se na půdě zastupitelstva chová slušně. „Paní Mazancová na něj dokonce už podala trestní oznámení,“ řekla místopředsedkyně ODS pro Echo24. Právě trestní oznámení podané místostarostkou Mazancovou se stalo podnětem, aby se divokou schůzí začala zabývat policie. 

Mazancová pro server Echo24 bližší informace ohledně trestního oznámení na Dana Richtera komentovat důrazně odmítla. „O tom se vůbec nebudu bavit, v žádném případě. Nebudu mu dělat reklamu a nebudu se už vůbec nikdy nikomu k tomu vyjadřovat,“ řekla pro Echo24.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Udženija: Komunisté se nezměnili. Díky Babišovi se derou zpátky k moci

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.