1 Vzpomínka na oběti komunismu

Kampaň na památku Horákové a dalších obětí komunismu vrcholí na Kampě

NOVÉ

Témata: , , , , ,

Památku popravené političky Milady Horákové a dalších obětí komunismu připomíná týdenní kampaň, která vyvrcholí večerním happeningem v úterý na pražské Kampě. ČTK o tom v pondělí informoval zakladatel platformy Petr Marek. Platforma Bez komunistů.cz celou kampaň odstartovala již v minulém týdnu. 

Do kampaně se lidé mohou zapojit nošením pamětní stužky – konopného provázku jako symbolu oprátky, který je obtočen trikolorou. Budou ji rozdávat dobrovolníci, lidé si ji ale budou moci vyrobit i sami a nosit ji zejména 27. června – v den 67. výročí popravy Horákové.

Happening se koná v Museu Kampa a na přilehlé náplavce pod názvem „Světla pro památku Milady Horákové a všech obětí komunismu“. „Svíčky ve 21 hodin vzplanou na ostrově Kampa a při břehu Vltavy, v rámci facebookové události se připojí lidé na mnoha dalších místech, v Česku a také ve světě, například ve Washingtonu,“ uvedl Marek.

Kampaň s názvem Jdu s hlavou vztyčenou odkazuje na slova Horákové v dopise napsaném v den její popravy – 27. června 1950. Poslankyně Horáková, oběť justiční vraždy, byla popravena za vykonstruované spiknutí a velezradu. Byla jedinou českou ženou popravenou při politických procesech v 50. letech. Kvůli své neústupnosti během svého soudního jednání se stala symbolem odporu proti totalitě vládnoucí komunistické strany.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Po komunistickém převratu. Češi a Poláci v exilu spolupracovali až do vítězného konce

Praha proti komunistům. Lidé přelepují Semelovou posledním dopisem Milady Horákové


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.