5 Legendární auto

OBRAZEM: Návrat sovětské legendy? Rusové uvažují o opětovné výrobě Volhy

, FOTOGALERIE

Témata: , ,

Volha bývala v komunistickém Československu symbolem vyšší třídy, papalášů, ale i elitních složek Veřejné bezpečnosti. Legendární auto sovětské výroby se přestalo před necelými deseti lety vyrábět, automobilka GAZ ale uvažuje o návratu značky. Nešlo by ovšem už o luxusní limuzíny, značku Volha by nesly spíše prostornější dodávky, píše server Vedomosti.

Zatím není jasné, jak by nová Volha vypadala, zda si vypůjčí konstrukci od jiných modelů automobilky, nebo zda půjde o zcela nové vozidlo. Předseda společnosti Russian Machined Corporation, která GAZ vlastní, Siegfried Wolf řekl, že společnosti chybí středně velké auto pro přepravu osob a nákladu. „Něco jako Volkswagen Caddy,“ naznačuje Wolf, kterým směrem se firma chce ubírat.

Firma o Volze uvažuje především proto, že má známá značka dobrou reputaci. Podle serveru Vedomosti totiž vývoj nového názvu auta stojí v Rusku jinak až 2 miliony rublů. „Pokud takové auto stvoříme, bude mít všechny vlastnosti, kterými jsou naše vozidla známá, včetně příznivé ceny, vysoké kvality a spolehlivosti,“ uvedl Wolf.

Přestože byla Volha dlouhá léta především známkou vysokého statusu, automobilka takové ambice nemá, protože by v současném konkurenčním boji nemusela uspět. Místo toho se chce zaměřit na zákazníky, kteří si auto auto nekupují kvůli statusu, ale zajímají se o výkonnost, spotřebu a další parametry.

GAZ začal Volhu vyrábět v roce 1956. Velké, pohodlné a spolehlivé vozidlo, které se inspirovalo americkými auty, se brzy stalo revoluční ukázkou sovětského automobilového strojírenství. Volha se postupně rozšířila až do 70 zemí světa.

Čtěte také: Škoda jedná s indickou Tata Motors, chtějí vyvíjet levné auto

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.