1 TREST ZA OBTĚŽOVÁNÍ NA INTERNETU

Pedofil lákal od dívek na internetu fotografie, vyvázl s podmínkou

, NOVÉ

Témata: , ,

Čtyřicetiletý muž z Karlovarska přes internet obtěžoval nezletilé dívky, Městský soud v Brně mu dnes uložil úhrnný trest 14 měsíců podmíněně odložených na 3,5 roku. Stanovil mu i dohled probační a mediační služby a ochranné léčení v ambulantní formě. Muž činy nepopřel. Hrozilo mu až pět let vězení. Rozsudek není pravomocný.

Podle obžaloby muž začal dívky kontaktovat loni, a pokračoval v tom i po letošním dubnu, kdy už bylo zahájeno trestní stíhání. Přes sociální síť kontaktoval zhruba desítku dívek, jejichž věk se pohyboval kolem 12 let. Posílal jim nemravné návrhy, fota svého přirození, chtěl po nich, aby mu poslaly své nahé fotografie. S některými dívkami si i volal či s nimi komunikoval prostřednictvím SMS. S některými si domlouval schůzku, s jednou z nich se v Sokolově i sešel.

„Nebylo pochyb o tom, k čemu směřovalo jednání obžalovaného. Mohlo to vést k tomu, že ohrozí mravní vývoj dívek,“ uvedl v odůvodnění rozsudku předseda senátu Petr Schlagmann.

Muž strávil pět měsíců ve vazbě, podle soudce už sama vazba měla výchovný efekt. I proto se přiklonil k podmíněnému trestu. Soud dnes muže zároveň propustil z vazby.

Na případ poukázala televize Prima, která loni v prosinci v Brně vypátrala jednu z matek, jejíž 11letá dcera si s mužem dopisovala. Sama matka pak s dotyčným komunikovala, to ale netušil, že na druhém straně nesedí nezletilá dívka. „Nevěděla jsem absolutně, co mám dělat. To si nikdo nedokáže představit, když si to neprožije, rodiče si myslí, že je to všechno v pořádku, že se prostě nic nemůže stát, ale není to tak. Můžu být jako rodič ráda, že jsem na to přišla tak rychle. Hned z té první zprávy šlo vidět, že je to dospělý člověk, který chce dítě nalákat na nějaké hrátky, popřípadě nějaké fotečky,” řekla televizi matka dívky.

Rozsudek není pravomocný, státní zástupce si ponechal lhůtu pro možnost podání odvolání, obhajoba se práva na odvolání vzdala.

Čtěte také: Muž obtěžující nezletilé dívky přes internet vyvázl s podmínkou

,