3 Ruská intervence v Sýrii

Fotky jako důkaz. V Sýrii operují ruské pozemní jednotky, tvrdí ruští blogeři

, NOVÉ

Témata: ,

Skupina ruských blogerů tvrdí, že má důkaz přítomnosti ruských pozemních jednotek v Sýrii. Jejich tvrzení dokládají fotografiemi syrských vojáků s ruskými na sociálních sítích.

Není to poprvé, co někdo přišel s tím, že Rusové se do bojů v Sýrii po boku složek prezidenta Asada zapojují nejen ze vzduchu, ale i po zemi. Rusko to trvale odmítá. Skupina ruských blogerů zvaná „Conflict Intelligence Team“ (CIT) se snaží přítomnost ruských pozemních jednotek dokázat pomocí fotografií příslušníků syrských vládních sil s ruskými vojáky, které Syřané umístili na sociální sítě.

Blogeři ze skupiny CIT upozorňovali i na působení ruských pozemních jednotek na východě Ukrajiny, připomíná web německé rozhlasové stanice DW.

CIT se snaží dokázat působení ruských pozemních sil i prostřednictvím tanků, když pomocí způsobu lakování jednotlivých strojů srovnávají jejich podobu s těmi ruskými. Vychází při tom z předpokladu, že žádné dva tanky nemají shodné maskování.

„Věříme, že ruská společnost má právo znát úkoly ruských pozemních jednotek v Sýrii,“ píší blogeři s CIT. „Ruské orgány musí nést odpovědnost, jinak bychom mohli vidět opakování událostí na Ukrajině, kde byly zabity desítky nebo dokonce stovky ruských vojáků v nevyhlášené válce.“

Čtěte také: Rusko poslalo k Sýrii další válečnou loď

Čtěte také: VIDEO: Zde se žít nedá. Rusové ukázali záběry ze Sýrie

Čtěte také: Rusové nasadí na bojiště v Sýrii válečné roboty. Mají dobýt Allepo

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.