1 Islámský stát

Jezídy zotročujeme na základě islámu, tvrdí džihádisté

NOVÉ

Islamisté včera poprvé otevřeně přiznali, že unesené jezídské ženy a děti prodávají do otroctví. Zároveň své počínání začali obhajovat na základě islámu. Použitou interpretaci svého náboženství však většina muslimského světa považuje za zvrácenou a překroucenou.

„Mělo by se pamatovat na to, že zotročování nevěřících rodin a zadržování jejich žen jako konkubín je pevně zakořeněná součást šaríji nebo islámského práva,“ uvedla skupina ve svém anglicky psaném magazínu, který se v neděli objevil na internetu.

Čtvrté vydání islámského časopisu „Dabiq“ tak jasně uvádí, že ženské příslušnice sekty jezídů mohou být oprávněně zadrženy, aby se z nich posléze staly konkubíny nebo sexuální otrokyně, uvádí CNN. O přesvědčení islamistů vypovídá i název článku „Obnova otroctví před Hodinou,“ kterým islamisté odkazují na poslední soudný den.

Džihádisté nyní poprvé otevřeně přiznali to, co čem se svět dohadoval již od srpna. A to, že během dobývání Iráku unesli, zotročili a prodali do otroctví ženy a děti z kurdské náboženské menšiny jezídů. Některé z obětí také pravděpodobně skončily jako válečná kořist samotných bojovníků.

Více čtěte zde: Jezídky jsme unášeli a prodávali, přiznali islamisté

Čtvrté vydání magazínu, který slouží jako propaganda Islámského státu, nese název„Nepodařená křížová výprava“. Obsahuje například proslov oficiálního mluvčího IS: „Podmaníme si váš Řím, zlomíme vaše kříže a zotročíme vaše ženy, vše s povolením Alláha nejvyššího. To je náš slib pro vás,“ cituje magazín vzkaz svého mluvčího západním „křižákům“. 

Šestapadesáti stránkový magazín dále například nabízí reportážní fotky z masakru kurdských vojáků, na nichž jsou zachycena těla zavražděných mužů. Hned na dalších stránkách se zase objevují fotografie domovů pro seniory nebo zdravotnické středisko určené k léčbě dětské rakoviny, ze kterých má být patrná služba IS sunnitským muslimům.

Časopis obsahuje rovněž údajnou kopii posledního dopisu popraveného amerického novináře Stevena Sotloffa adresovaného jeho matce nebo vzkaz dalšího, dosud žijícího zadrženého britského reportéra Johna Cantila. „Pokud se něco velmi rychle a velmi radikálně nezmění, budu další na řadě,“ píše se zde.

Lidskoprávní organizace Human Rights Watch již dříve informovala, že radikálové drží v provizorních věznicích stovky jezídských mužů, žen a dětí pocházejících z Iráku. „Mladé ženy a dívky byly odděleny od svých rodin a některé z nich donutili, aby si vzaly jejich bojovníky,“ uvedla organizace ve své zprávě. Podobné údaje uvedla i zpráva OSN ze začátku října. „Asi 150 svobodných dívek a žen, především příslušnic komunity jezídů a křesťanů, bylo převezeno do Sýrie a tam předáno bojovníkům IS jako odměna nebo jako sexuální otrokyně,“ informoval dokument.

Čtěte také: Konkubína islamistů: 14letá jezídka uprchla ze zajetí

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.