1 Zeman chtěl nastavit zrcadlo

Klaus: Zemanovy vulgarity nespadly z nebe. Něco tím sleduje

AKTUALIZUJEME

Vulgarity, kterými prezident Miloš Zeman proložil nedělní Hovory z Lán, nespadly z nebe. Myslí si to jeho předchůdce v úřadu Václav Klaus, podle kterého tím současná hlava státu něco sleduje. Vyjádření Zemana označil za kalkulaci a dodal, že chtěl zřejmě vystoupit proti některým lidem.

„Já tak nemluvím. Ani na veřejnosti, ale ani v soukromí. Nerozumím tomu přesně, nemyslím, že to spadlo z nebe, nemyslím, že to bylo náhlé pohnutí mysli. Myslím, že pan prezident Zeman tím něco sleduje. Ale co tím sleduje a jestli mu to zvýší počet potenciálních voličů pro druhou prezidentskou volbu, nebo ne, to myslím, že teprve ukáže historie,“ reagoval ve středu Klaus na tiskové konferenci k představení knihy Bez iluzí o světě kolem nás, kterou sepsal jeho někdejší kancléř Jiří Weigl.

Čtěte také: 'Pussy Riot je kundí řev.' Zeman přiznal, že si výrok připravil

Na dotaz deníku ECHO24.cz, jak mohou Zemanova slova poškodit obraz České republiky v zahraničí, kde se už vulgarity řeší v tisku, exprezident odpověděl, že něco takového zemi neprospěje, ale že přesto předpokládá, že šlo ze strany Zemana o kalkulaci, a ne o nějaké ulítnutí. Takto mluvit ho totiž prý nikdy neslyšel ani při soukromých rozhovorech.

Čtěte také: Zemanova 'fekální mluva' dobývá svět

„On tím také chtěl samozřejmě nastavit zrcadlo některým lidem u nás. A to nepřetržité rozehrávání hry mezi jakýmisi vzdělanci a velikány ducha na straně jedné a takzvanou hospodou, toto nastavované paradigma v této zemi, které je naprosto falešné, tak mám pocit, že proti tomu chtěl touto – ne mojí metodou a ne mojí formou – vystoupit,“ dodal Klaus.

Čtěte také: Píseň, obrázky. Zemanovy vulgarity vzkřísily lidovou tvořivost

Hrad vysvětluje Zemana: Chtěl se přiblížit světu odpůrců

Vulgární Zeman v rozhlase: Kunda sem, kunda tam, hovno, zkurvili...

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.