1 "Jako brána do tábora"

Maďarsko postavilo na přechodu do Chorvatska ocelová vrata

, NOVÉ

Témata: , ,

Maďarsko postavilo ocelová vrata na své straně jednoho z hraničních přechodů s Chorvatskem. V neděli to s odvoláním na očité svědky oznámila chorvatská televize HRT. V okolí přechodu Beremend-Baranjsko Petrovo Selo ve východním úseku maďarsko-chorvatské hranice se prý pohybuje velké množství dělníků a rovněž těžká vojenská technika.

Po dostavbě více než čtyřicetikilometrového plotu z ostnatého drátu Budapešť dál posiluje zátarasy u chorvatských hranic, uvedla záhřebská televize. U přechodu Beremend je vidět mnoho stavebních dělníků, kotouče ostnatého drátu, rypadla, buldozery a další stavební technika.

V okolí přechodu panuje napětí, ocelová vrata jsou nicméně otevřena. „Přechod ale vypadá spíš jak brána do tábora, než jako vstup do cizí země,“ uvedla televize HRT.

V sobotu Maďarsko dokončilo stavbu 41 kilometrů dlouhého plotu na hranici s Chorvatskem. Zbylých zhruba 300 kilometrů tvoří řeka Dráva, kterou uprchlíci mohou jen obtížně překonávat. Budapešť rovněž k ostraze hranic povolala armádu, vojáky v kasárnách nahradili aktivovaní rezervisté.

Chorvatsko se s náporem běženců začalo potýkat poté, co Maďaři před několika dny uzavřeli svoji hranici se Srbskem. Uprchlíci se přes Chorvatsko snaží dostat buď do Slovinska nebo zpět do Maďarska a odtud do západoevropských zemí. Uprchlíci se přes balkánskou zemi přemisťují vlaky a autobusy, což místy ústí ve spory o to, kdo má přednostní právo nastoupit.

Čtěte také: My chceme jet na Západ dřív! Uprchlická bitka v Chorvatsku

Radši se nám vyhněte! Starosta na videu zastrašuje uprchlíky

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.