1 Euroskeptici spolu

Mach a Zahradil jsou pro odvolání Junckera. Je to pokrytec, tvrdí

NOVÉ

Europoslanec Svobodných Petr Mach sepsal spolu s europoslancem ODS Janem Zahradilem společné prohlášení, ve kterém vítají iniciativu na vyslovení nedůvěry Evropské komisi pod vedením Jean-Claude Junckera.

„Hlasovali jsme proti Junckerově komisi z mnoha důvodů při jejím vzniku, naši důvěru nemá a využijeme příležitosti hlasování o vyslovení nedůvěry, abychom tento náš postoj vyjádřili znovu," píše Mach se Zahradilem.

Předseda komise čelí teď kritice za to, že v době, kdy byl premiérem Lucemburska, uzavřela země tajné daňové dohody s více než třemi stovkami velkých firem. Zajistit jim tak mělo jen velmi nízké daně. Juncker trvá na tom, že vše bylo v souladu s lucemburským i mezinárodním právem. Europarlament však i tak bude příští týden o vyslovení nedůvěry předsedovi Evropské komise hlasovat, byť podle současného rozložení sil nemá iniciativa naději na úspěch.

„Vadí nám pokrytectví Jean-Claude Junckera, jehož Evropská komise nyní bude vyšetřovat daňové výhody, které Lucembursko právě v době kdy byl ministrem financí a premiérem, poskytovalo vybraným firmám. Jsme zároveň zásadně proti tomu, aby tento Junckerův problém sloužil jako záminka k unifikaci a harmonizací daní v EU," uvádějí v prohlášení Mach se Zahradilem. „Kritizujeme ovšem systém investičních daňových pobídek obecně jako nespravedlivý, a to i systém poskytovaný velkým společnostem v České republice. Připomínáme, že daňové prázdniny čerpají i firmy vlastněné českým ministrem financí Andrejem Babišem. Zatímco tisíce malých firem daně platit musí, vybrané velké firmy získávají daňové prázdniny," dodávají.

Čtěte také: Juncker získal důvěru: Máme devět žen, pořád je to směšné

Juncker, pan Evropa z daňového ráje

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.