1 HVĚZDA TOP GEAR NA KOLE

Clarkson poprvé od vyhazovu na veřejnosti – na kole

, NOVÉ

Bývalý moderátor populárního pořadu BBC Top Gear Jeremy Clarkson se poprvé od vyhazovu objevil na veřejnosti. Před objektivy novinářů se při odchodu ze svého domu objevil na nejméně pravděpodobném dopravním prostředku – jízdním kole.

Jeremy Clarkson byl definitivně z Top Gearu odvolán ve středu. Vedení BBC oznámilo, že smlouva se známým moderátorem nebude obnovena. Došlo k tomu poté, co vyšetřování ustanovené komise došlo k závěru, že producenta Oisina Tymona udeřil do obličeje „během nevyprovokovaného útoku“.

Ve středu navečer se pak poprvé od verdiktu BBC objevil Clarkson na veřejnosti. Vyfotografován byl novináři hlídkujícími před jeho domem, jak v černém kabátu a šedé čepici opouští svůj dům v západním Londýně jedoucí asi na tom nejméně pravděpodobném dopravním prostředku, na kole.

„S dovolením pánové, děkuji,“ prohlásil stroze při projíždění okolo reportérů. „Jedu ven, omlouvám se,“ odmítl Jeremy Clarkson dále komentovat rozhodnutí své bývalé kmenové stanice. Jízdní kolo se přitom několikrát stalo terčem moderátorova posměchu, když v Top Gear např. uvedl, že si „cyklisté zasluhují šikanu motoristů“.

Vyšetřovací komise došla k závěru, že Oisin Tymon se po zhruba 30sekundovém „fyzickém i verbálním“ útoku Clarksona musel sám odvést do nemocnice. Zde mu byly ošetřeny lehké zranění na obličeji a roztržený ret.

„Z mého pohledu byla překročena hranice,“ komentoval šéf BBC Tony Hall rozhodnutí. „Nemohou platit jiná pravidla pro vybrané a jiná pravidla pro ty ostatní vzhledem k jedincovu postavení, vztahy s veřejností a obchodním aspektům.“

Budoucnost celého pořadu nejen o autech je tak značně nejistá. Smlouvy spolumoderátorů Jamese Maye a Richarda Hammonda totiž také na konci března končí a obě osobnosti si pokračování ještě zcela nerozmyslely. Už po vypuknutí skandálu se ale nechali slyšet, že bez Jeremyho „Jezzy“ Clarksona nemá Top Gear cenu natáčet.

Ruská spása?

Ruská státní televize Zvezda nabídla podle informací ČTK Jeremymu Clarksonovi po jeho vyhození vlastní pořad o autech na ruské obrazovce. Zvezda spadá pod ruské ministerstvo obrany.

„Milý Jeremy, vysílací společnost ruských ozbrojených sil Zvezda Vám nabízí spolupráci. Přáli bychom si, abyste se stal vedoucím motoristického pořadu naší stanice v Moskvě. Budeme velice potěšeni, pokud přicestujete do Moskvy začátkem dubna, abychom spolupráci osobně projednali,“ stojí v ruské nabídce, zveřejněné na webu stanice. 

Na odpověď Clarksona se zatím čeká. Zvezda připomněla, že v Top Gear se objevily i výdobytky sovětského automobilového průmyslu a sám moderátor je i velkým fanouškem vojenské techniky. Rusko a ruská auta sice až dosud kritizoval, ale „možná změní názor, až se stane vedoucím programu naší stanice“, doufají podle ČTK náčelníci armádní stanice.

Čtěte také: Konec Top Gear? Clarksonovi kolegové odmítli točit bez něj

Clarkson definitivně skončil v Top Gear. BBC ukončila smlouvu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.