1 Popularita politiků

Lidé nejvíce věří Stropnickému a Okamurovi. Důvěra v Babiše setrvale klesá

, NOVÉ

Témata:

Největší důvěře občanů se nyní těší ministr obrany Martin Stropnický. Za ním se umístil šéf SPD Tomio Okamura. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který předtím průzkumy dlouhodobě vedl, se propadl na třetí místo. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

Stropnický i Okamura od posledního průzkumu mírně posílili. Sropnickému věří 43 procent lidí, Okamurovi 39 procent. Oba posílili shodně o čtyři procenta. Stropnický je také jediným politikem, kterému věří více lidí, než nevěří. Důvěra v Babiše klesla o šest procentních bodů na 37. Trvale klesá už od počátku roku 2015. Loni se propadla pod 50 procent, letos poprvé i pod 40 procent.

Za Babišem se nachází ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Tomu důvěřuje 26 procent. Všichni další straničtí lídři jsou na tom ještě hůře. Předsedovi lidovců Pavlu Bělobrádkovi věří 23 procent, komunistovi Vojtěchu Filipovi 22 procent. Šéf STAN Petr Gazdík se těší důvěře u 17 procent lidí. O procento méně důvěřuje lídrovi ODS Petru Fialovi. Pouze 10 procent věří předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi.

CVVM provádělo průzkum v období od 4. do 14. září. Zúčastnilo se ho 970 obyvatel České republiky starších 15 let. Položená otázka zněla: „Přečtu vám jména některých politiků. U každého mi, prosím, řekněte, zda mu důvěřujete, nebo nedůvěřujete, či neumíte posoudit. Případně zda tohoto politika neznáte.“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.