1 smrt z přepracování

Japonka zemřela z přepracování. Za měsíc měla 159 hodin přesčasů

NOVÉ

Témata:

Japonsko je neustále konfrontováno s důsledky své pracovní kultury. Novou diskuzi otevřelo zveřejnění výsledků vyšetřování inspekce práce o smrti 31leté Miwy Sadové. Ta zemřela už v roce 2013, ale až nyní se ukázalo, že se jednalo o smrt z přepracování. Žena odpracovala 159 hodin přesčasů za měsíc. Informoval o tom The Guardian.

Sadová pracovala jako novinářka pro japonskou televizní stanici NHK. V práci byla prakticky pořád. Za měsíc si vybrala jen dva dny volna. V roce 2013 zemřela na selhání srdce.

List zmiňuje i sebevraždu 24leté Matsuri Takahashi v roce 2015. Úřady jako příčinu označily stres z množství odpracovaných hodin. Měsíc před sebevraždou měla na 100 hodin přesčasů. „Chci umřít,“ psala přes smrtí na sociálních sítích. „Jsem psychicky i fyzicky vyřízená,“ psala v dalším.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

V Japonsku nejsou sebevraždy kvůli pracovnímu vypětí výjimečné. Za rok 2015 rok ukončilo život v důsledku stresu z práce přes 2000 lidí. Další záležitostí jsou podle japonské vlády například srdeční infarkty nebo mrtvice, což jsou stavy, které mohou být také zapříčiněné extrémní prací a přetížením.

Čtěte také: Kim plánuje test rakety s jadernou hlavicí, bojí se Japonsko


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.