1 Jistě, pane ministře...

‚Nečtěte ten antibabišovský server!‘ utnul Babiš Němcovou

NOVÉ

Témata: , ,

Během projednávání elektronické evidence tržeb došlo minulý týden v pátek v Poslanecké sněmovně i na server ECHO24.cz. Poslankyně Miroslava Němcová (ODS) totiž citovala vicepremiérovi Andreji Babišovi (ANO) z článku „Inženýr Strach“ komentátora Daniela Kaisera o působení bezpečnostní divize Agrofertu, který vyšel v aktuálním čísle Týdeníku Echo a část z něj byla publikována i na webu. Šéf financí jí následně vyzval, aby „ten antibabišovský server“, který píše nesmysly, nečetla. Na slovní přestřelku nás dnes upozornil jeden laskavý čtenář...

Miroslava Němcová během debaty ve Sněmovně reagovala na zmínku ohledně offshorových firem Andreje Babiše. „Já si pozorně čtu dnes Týdeník Echo, který se zabývá působením bezpečnostní divize pana ministra, a to mě zaujalo. A za zmínku v souvislosti s těmi offshorovými firmami určitě stojí vznik společnosti V97, která v roce 2011 podepisuje smlouvu o poskytování konzultačních poradenských služeb Andreji Babišovi,“ řekla ve sněmovní rozpravě Němcová.

„Soupis služeb, který bude agentura poskytovat Agrofertu, vypadá na první pohled nevinně, ale zajímavé je ustanovení, podle něhož V97 poskytuje Agrofertu nepřetržitou telefonickou a emailovou podporu v rozsahu 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Kontaktní e-mail uvedený ve smlouvě je přímo na Babiše. Cena není zanedbatelná. Měsíčně paušál téměř půl milionu korun,“ pokračovala Němcová.

„Ohledně financování V97 je zde jedna lahůdka. Ve stejný den jako s Andrejem Babišem uzavřela tato skupina smlouvu o poradenství s jakousi kyperskou firmou Rocksand Limited, tentokrát na v přepočtu 300 tisíc korun, tedy jedná se řádově o stejnou částku, jaká je od Agrofertu. Předmětem druhé smlouvy je poradenství týkající se obchodních příležitostí na území Ruské federace,“ cituje dále poslankyně z článku, který se zabývá zaměstnáváním bývalých policistů a spoluprací Babiše s bezpečnostními službami.

Zvukový záznam vyjádření Miroslavy Němcové k poslechu ZDE (6. minuta).

„Kdopak to má tedy tu offshorovou firmu na Kypru? ptá se autor. A já bych se ráda zeptala také,“ ukončila svůj výstup Němcová.

Nečtěte ten antibabišovský server!

Andrej Babiš v reakci vlastnictví zmíněné offshorové společnosti popřel, víc ale na konkrétní údaje uvedené v článku – a citované Miroslavou Němcovou – nevysvětlil. Místo toho už jako několikrát v minulosti pouze na server ECHO24.cz zaútočil a ocejchoval jej jako „antibabišovský“. A k tomu tentokrát i Miroslavě Němcové vzkázal, aby jej ignorovala. „Prosím vás, nečtěte ten antibabišovský server! Tam stále píší nějaké nesmysly. Já tu firmu neznám, ta firma mi nepatří, ani Agrofertu nepatří. A ten server, to jsou bývalí zaměstnanci Lidových novin, kteří chodili na vaše kongresy a dělali vám tam přípravu na projevy atd. Takže, nečtěte to, fakt, jsou to nesmysly,“ řekl šéf financí.

Vyjádření Andreje Babiše ZDE.

Němcová se ale proti Babišově výzvě prudce ohradila. Ministr jí prý nemá co doporučovat, co by měla, nebo neměla číst. „Vaše rady mi v žádném případě nepomáhají. Jsou asi tak stejně užitečné jako ty, které dáváte českým živnostníkům,“ reagovala předsedkyně mandátového a imunitního výboru.

„No, jestli holt vám ta registrační pokladna způsobí potíže a vy zkrachujete, tak holt zkrachujete. Tak podobné rady, které dáváte živnostníkům dáváte i mně. A já o ně nestojím. Doufám, že o ně nebudou stát ani čeští živnostníci a že zabráníme, abyste jim ničil život,“ uzavřela diskuzi Němcová.

Čtěte také: Kalousek poslal Babiše do karusele a počmáral mu ceduli

Víme, s kým máme tu čest, pane Babiši

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.