1 Problémy s protikuřáckým zákonem

Legendární bar Blue Light nekončí, dostane rok navíc

, , NOVÉ

Témata: , ,

Známý pražský bar Blue Light, který měl svůj provoz ukončit do konce srpna, zůstane otevřený další rok. Serveru Echo24 to řekl sám majitel podniku František Ludačka.

Původně se měl bar přesunout na jinou adresu, protože kvůli protikuřáckému zákonu chodili zákazníci kouřit ven a kvůli vzniklému hluku jim nechtěl majitel domu prodloužit nájemní smlouvu. „V rozmezí 3 měsíců jsem měl podepsat další nájemní smlouvu na 10 let, ale kvůli těm komplikacím s hlukem mi nebyla prodloužena,“ uvedl dříve pro Echo24 majitel baru František Ludačka.

Vyhlášený pražský podnik nakonec zůstane na své staré adrese na Malé Straně. Majitel podniku Ludačka deníku Echo24 řekl, že jedná o podmínečném prodloužení nájemní smlouvy do 31.8. 2018.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Podle původních informací měl bar ukončit svůj provoz na konci prázdnin, protože protikuřácký zákon vyhnal zákazníky baru na Josefskou ulici, kde jejich hluk rušil hosty hotelu, který je nad barem. Majitel domu, který zároveň hotel provozuje, tak neprodloužil baru nájemní smlouvu. Majitel podniku Ludačka proto původně plánoval přesunutí svého podniku na jinou adresu.

Legendární pražský podnik se skvělou obsluhou a zavíračkou až nad ránem přitahuje dlouhá léta nejen cizince a turisty, ale také umělce, novináře i politiky. Chodí sem například bývalý šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg či jeho nástupce Miroslav Kalousek. Před pěti lety zde například tehdejší poslanec za Věci veřejné Michal Babák způsobil rvačku, při které přišel o několik zubů. Podnik od té doby měl na dveřích nalepenou samolepku s přeškrtnutým bezzubým strašidlem.

Čtěte také: Kultovní Blue light končí. Kvůli zákazu kouření

Z nového čísla V čem jsou čeští Piráti extremisté. Pirátská strana soupeří o postavení vyzývatele ANO

Echo týdne: Demokrat z Muslimského bratrstva ● Komentář: Horste, neměl jsi s paní chodit na led ● Fokus: Sebevědomí mileniálové, jak dlouho ještě? ● Svět: Africké století

Prezident, média a neziskovky zneužili vraždu Slovenský expremiér Robert Fico nejen o západní levici
Slovo design dnes nikoho neohromí SPECIÁL: Architektura & Design
, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.