1 Organizace FEMEN

Nahé aktivistky narušily muslimskou konferenci

, UVNITŘ VIDEO

Témata: ,

Aktivistky z ukrajinského feministického hnutí FEMEN narušily muslimskou konferenci ve Francii. Dvě z nich vběhly na pódium a přerušily projev muslimských mužů. Na nahém těle měly napsáno ,,Nikdo si mě nepodmaní“ a ,,Jsem svým vlastním prorokem“. Krátce před tím, než byly nuceny pódium opustit, křičely do mikrofonů různá hesla.

Incident se stal v sobotu ve městě Pontoise na severozápadě od Paříže. Aktivistky vběhly na pódium v době, kdy na něm vystupovali dva muslimští muži v tradičním oděvu. Na videu je následně zachyceno, jak je první z žen odtažena či téměř odnesena z pódia členem ochranky. O druhou ženu se postarali pravděpodobní účastníci konference. Jeden z nich do ženy, která upadla na zem, dokonce kopal.

FEMEN je organizace založená roku 2008 na Ukrajině, sídlo má ale v Paříži. Organizace je proslulá svými protesty, během nichž jsou ženy svlečeny do půl těla. FEMEN svoji ideologii popisuje třemi výrazy končícími na -ismus. Je to sextremismus (ženská sexualita proti patriarchátu), atheismus a feminismus.

Organizace uskutečňuje své protestní akce napříč světem – došlo k nim například na Ukrajině, ve Francii, Švédsku nebo v Tunisku. Nejvýraznější protest se uskutečnil v lednu roku 2013, kdy polonahá žena s nápise „Věříme v gaye“ napsaným na prsou přerušila na Svatopetrském náměstí mši vedenou papežem Benedictem XVI a křičela „Homofobové, mlčte!“

Čtěte také: VIDEO: Polonahá feministka chtěla ukrást ve Vatikánu Ježíška

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.