1

Schapirova posedlost

Témata:

Americký velvyslanec Andrew Schapiro se nemůže zbavit nutkání vměšovat se do české vnitřní politiky. K nové vlně antikorupční kampaně zlákal i čtyři své kolegy. Tvrdí, že chce zlepšovat obchodní vztahy. „Abychom to mohli dělat, musíme být schopni říci americkým investorům, že podnikatelské prostředí je tu skutečně otevřené a svobodné.“ Když se Světové ekonomické fórum v Davosu ptá ve velkém výzkumu WCR byznysmenů, jak běžné jsou úplatky, v Česku to na stupnici od 1 (velmi běžné) po 7 (nikdy k nim nedochází) hodnotí známkou 4,4. USA jsou s 5,1 v podobné lize. Když jde panu velvyslanci o byznys, měl by si zjistit, že největší problém je třeba obří byrokracie při placení daní, která dále roste. A méně jezdit naslouchat na Čapí hnízdo.

Echo Media připravuje službu zaměřenou na mediální monitoring. Projekt, jehož spuštění se plánuje během ledna, bude zahrnovat i krátké autorské glosy na aktuální témata.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.