2 SPORY O PŘÍBUZNÉ EUROPOSLANCŮ

Europoslanec Zdechovský se pustil do Babiše: Lže a nerozumí psanému textu

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Neumí číst vlastní noviny, lže a především neví, co je to demokracie. To je jen část výtek, kterou lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský zahrnul ministra financí a vicepremiéra Andreje Babiše. Zdechovského totiž rozzuřil Babišův příspěvek na Twitteru, v němž ho šéf hnutí ANO obvinil z udávání a také z toho, že zaměstnává příbuzné jiných europoslanců.

Babiš ve svém příspěvku sdílel článek, který publikovala jím vlastněná Mladá fronta DNES. Podle zjištění Babišova deníku někteří čeští europoslanci zaměstnávají příbuzné jiných europoslanců, aby obešli zákon, podle nějž politici v Evropském parlamentu nesmí zaměstnávat vlastní příbuzné. Například komunistický europoslanec Jiří Maštálka podle MfD zaměstnává jako asistentku Ivanu Zdechovskou, což je manželka europoslance za KDU-ČSL Tomáše Zdechovského.

Šéf hnutí ANO ale sdílený článek doplnil výrokem, v němž Zdechovského nepřímo obvinil z toho, že i on sám takto zaměstnává příbuzné ostatních europoslanců. „Lidovecký europoslanec, který lživě udává Agrofert v Bruselu, zaměstnává komunistické příbuzné. Zásadoví kluci,“ napsal Babiš. Ministr financí sice v příspěvku Zdechovského přímo nejmenuje, o jiném „lidoveckém europoslanci“ se ale v článku nehovoří.

Tímto obviněním však Babiš Zdechovského rozčílil a zároveň ho přiměl zveřejnit příspěvek, v němž lidovecký europoslanec v pěti bodech ministrovi financí ‚vrací úder‘.

„Zásadový Babiš se dnes přiznal k několika věcem:
A) Neumí číst vlastní noviny,
B) Nerozumí psanému textu,
C) Článek si asi objednal, protože mu někdo nakukal, že jsem udal Agrofert,
D) Že je lhář. Já nikomu z poslanců příbuzné nezaměstnávám,
E) Neví, co je to demokracie – dehonestovat ve vlastních médiích domnělé politické ‚odpůrce‘ je ubohost,“ napsal Zdechovský na svůj Facebook.

Europoslanec za KDU-ČSL zároveň zdůraznil, že „Agrofert nikdy neudal“, protože „o to se již postarali bývalí spolupracovníci pana Babiše“. Svůj příspěvek uzavřel jízlivou poznámkou, když napsal: „A když jsme u toho udávání, možná by si měl (Babiš) zamést před vlastním prahem.“

Zásadový Babis se dnes priznal k nekolika vecem:A. Neumi cist vlastni novinyB. Nerozumi psanemu textuC. Článek si...

Zveřejnil(a) Tomáš Zdechovský dne 5. březen 2016

Lidovecký europoslanec má ve své ‚pomstě‘ Babišovi zřejmě i podporu svého stranického šéfa Pavla Bělobrádka, který jeho status bez dalšího komentáře sdílel na svém Facebooku.

Čtěte také: Bělobrádek: Babišova odveta? Nebyl by to první útok

Babišovi se líbí Trump: „Ví, co s migrací a oba jsme nekorektní“

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.