1 televizní osobnost

Veselovský o své nové TV: Inspirací je NY Times

Známí moderátoři Martin Veselovský a Daniela Drtinová se po odchodu z České televize během několika dní chystají založit vlastní společnost, která bude natáčet rozhovory s politiky a vysílat je na webu. Nyní o spolupráci na videoprojektu jednají s Bakalovou Economií.

„Jednáme s Economií o uzavření smlouvy na tři roky,“ říká Martin Veselovský. Inspirací pro projekt, za nímž stojí bývalý tým z pořadu ČT Události komentáře, je podle jeho slov internetová televize amerického deníku The New York Times.

„V první fázi má jít o několikaminutové rozhovory na převážně politická a částečně závažná společenská témata,“ říká Veselovský. Vedle něj bude rozhovory na webu vést ještě Daniela Drtinová, s třetím moderátorem se v úvodu projektu nepočítá. Dalšími členy týmu jsou Lenka Vinšová, donedávna dramaturgyně pořadu Interview DD a editoři Událostí komentářů Jan Ouředník a Jan Rozkošný. Rozhovory mají podle Veselovského „flexibilně reagovat“ na události, která přinese den.

Videa nebudou placená, projekt má živit reklama. "Pouštíme se do vody, v níž ještě nikdo neplaval. Musíme například zjistit, jestli naši diváci unesou videa delší než deset minut,“ uvažuje Veselovský. Moderátor, který chce i nadále pracovat pro Český rozhlas, dodal, že s Drtinovou a spol. v minulosti jednali i s dalšími možnými investory, ale s Economií zatím dospěli nejdál. Jednání s „rebely“ z ČT v minulých dnech potvrdili i zástupci Bakalova vydavatelství.

Veselovský patřil k signatářům podzimní stížnosti 24 redaktorů ČT na údajné manipulace ve zpravodajství, ale dosud svůj podpis tajil. „Měl jsem jiný pohled na to jak řešit problémy ve zpravodajství," říká a k odchodu z veřejnoprávní televize ještě dodává: "Ten pořad (Události komentáře) nešlo rozvíjet tak, jak jsem si představoval.“

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.