1 Reakce na článek

Detektiva Foglara neznám, protestuje Babiš

, NOVÉ

Témata:

Ministr financí Andrej Babiš se ohradil proti článku Janka Kroupy v magazínu Reportér, o kterém server ECHO24.cz v rámci monitoringu tisku informoval. Ve vyjádření Babiš popírá, že by detektiva Marka Foglara, který mimo jiné řídil vyšetřovací tým v případu Nagyová a který měl s Babišem úzce spolupracovat, vůbec znal.

„Marka Foglara neznám. Je to lživá informace,“ napsal vicepremiér k informaci, že by se stýkal s detektivem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Dementoval tak hlavní spojení se zástupcem ÚOOZ, který kromě jiného podílel i na kauze Nagyová, který vedl k pádu vlády. Časopisu Reportér informace o setkávání s Andrejem Babišem potvrdil jak detektiv Foglar, tak jeho tehdejší nadřízený.

Čtěte také: Babiš se stýkal s detektivem, který řídil kauzu Nagyová

Smyšlená je podle Babiše i příhoda ohledně prvního setkání obou mužů a následné odhalení Foglarovy krycí identity Šípek. „Detektiv Šípek mě navštívil se žádostí, abych mu podal vysvětlení ke kauze Loricus, kdy mělo dojít k podvodu s vyváděním peněz z Čepra. Generální ředitel Čepra mě tehdy požádal, abych u generálního ředitele Slovnaftu Világiho, kterého jsem znal, ověřil pravost kontraktu mezi firmou Loricus a Čeprem,“ uvádí Andrej Babiš.

„Odmítám, že bych se s někým z policie setkával v luxusních restauracích,“ popřel pak Babiš fakt, že by se kdy se zástupci policie stýkal ve vybraných podnicích. O jeho obklopování se příslušníky policie přitom pro magazín Reportér mluvil i Ivan Langer, se kterým se sám Babiš měl scházet.

Ministr financí uvádí, že zatímco se s Foglarem v životě nepotkal, s šéfem ÚOOZ Robertem Šlachtou se skutečně setkal. Bylo to ale prý vždy kvůli otázce Babišovy bezpečnosti a ohrožení jeho osoby.

Celé vyjádření Andreje Babiše si můžete přečíst zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.