‚Bizoni‘ ženou Babiše k soudu

Žaloba komunikační agentury

‚Bizoni‘ ženou Babiše k souduNOVÉ
Domov

oj Echo24

Známá PR agentura Bison & Rose žaluje šéfa Agrofertu a ministra financí Andreje Babiše. Před soud ženou „Bizoni“ předsedu hnutí ANO kvůli jeho výrokům na adresu této pražské komunikační firmy z října loňského roku. Babiš firmu nařkl, že kompromitující fotomontáž ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) s nahou ženou je „jako z pera Bison & Rose“. Ředitel firmy Roman Šmíd pro ECHO24.cz uvedl, že Babišovy útoky nebude tolerovat.

Ze žaloby, kterou ke krajskému soudu podala agentura Bison & Rose v prosinci, plyne, že firma nejprve žádala, aby vicepremiér Babiš vzal svá kritická slova na jejich adresu zpět. Až poté, co Babiš svá slova odmítl odvolat, přešli právní zástupci této PR společnosti k řešení soudní cestou.

„Není nám příjemné vláčet našeho bývalého dlouholetého klienta po soudech, jeho nemístné výroky na naši adresu však v posledních týdnech zesílily natolik, že je nelze nadále tolerovat,“ uvedl pro ECHO24.cz ředitel agentury Roman Šmíd.

Agentura Bison & Rose v minulosti s Babišem spolupracovala, Agrofertu pomáhala například ve sporu s polským PKN Orlen. „Mrzí mne, že pan Babiš, který sám v sobě spojuje osobu politika, průmyslového oligarchy a mediálního magnáta, nedokáže v mém případě rozlišovat mezi mými dvěma profesemi,“ komentoval situaci spolumajitel Bison & Rose a poradce Milana Chovance Miloš Růžička.

Čtěte také: Babišův Agrofert prohrál soud s PKN Orlen o 20 miliard

„Své politické poradenství jsem vždy důsledně odděloval od práce agentury, kterou jsem spoluzakládal, a hodlám to činit i nadále,“ dodal ve vyjádření pro ECHO24.cz Růžička s tím, že si v poslední době všiml „zvýšeného zájmu institucí spojených s Andrejem Babišem“ o jeho podnikání.

Upravenou fotografii, na které místopředseda ČSSD sedí před nahou ženou, údajně získali redaktoři bulvárního serveru Express. Ten spadá pod mediální část konglomerátu Andreje Babiše Agrofert. Chovanec tehdy situaci komentoval se slovy: „Pracovníci mediálního domu se zájmy v politice si měli v zahraničí zadat výrobu kompro fotomontáže konkurenčního politika. Nevěříte? Ale ANO..“

„To je zase nějaká provokace z pera PR agentury Bison and Rose,“ komentoval tehdy rozhněvaný Babiš 6. října pro Právo.

Na dotaz ohledně případných kroků Andreje Babiše proti žalobě uvedla mluvčí ANO, že je ministr financí v současnosti zcela vytížen situací okolo elektronické evidence tržeb. „O žalobě nic nevím, pan ministr ji zatím neřešil. V současnosti máme hodně práce s EET,“ řekla deníku ECHO24.cz tisková mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičová.

Čtěte také: Záhada Chovancova kompra: nahá dívka se fotila v Plzni

Babiše opustil píárista. Odešel k poradci ministra Chovance