Nákup vily zařídili Mynářovi prezidentovi sponzoři

Pomoc brněnských advokátů

Nákup vily zařídili Mynářovi prezidentovi sponzořiNOVÉ 1
Domov

Echo24

Výhodný nákup strašnické vily vyjednali hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi sponzoři prezidentské kampaně Miloše Zemana. Mynář to uvedl v rozhovoru pro Lidové noviny. Prvorepublikovou vilu ve Strašnicích koupil kancléř od advokáta Víta Širokého za 5,5 milionu korun. Tato částka je podle znalců značně pod cenou.

Mynář v rozhovoru uvedl, že vilu pro něj našla realitní kancelář MM Reality. Odkoupení od advokáta Širokého pak sjednala „spřátelená advokátní kancelář“. 

„Jde o kancelář Jestřáb a Tománek. Je jsem požádal, aby vedli jednání s panem doktorem Vítem Širokým. Toho jsem viděl jedinkrát v životě – ve chvíli, kdy jsem byl podepsat smlouvu na dům. Nikdy jindy,“ řekl kancléř LN.

Brněnští advokáti Jiří Jestřáb a Richard Tománek přispěli nemalými částkami na předvolební kampaň Mynářova šéfa, prezidenta Miloše Zemana. Jestřáb daroval 1,05 milionu korun, Tománek pak 800 tisíc. Oba právníci také dříve finančně podpořili Stranu práv občanů (SPO), jejímž byl Mynář předsedou. 

Čtěte také: Janouškův advokát tají prostředníka prodeje vily Mynářovi

Na návštěvě u Mynáře. Chybí koupelna, ale ruina to není

Zeman kancléři věří, ministerstvo nákup prověří

Prezident Zeman se minulou sobotu nechal slyšet, že Mynář mu nákup věrohodně vysvětlil a nebude tudíž situaci dál řešit. Okolnosti obchodu ovšem bude prověřovat ministerstvo financí. Úředníci mohou na základě propočtu zjistit, zda cena nemovitosti odpovídá realitě a také dodatečně vyměřit částku k doplacení.   

Čtěte také: Cenu Mynářovy vily prověří ministerstvo financí. Může doměřit daň

Zeman: Mynáře neodvolám. Koupě nebyla pod cenou.

Hradní kancléř Mynář koupil vilu na začátku ledna. Její cenu odhadli znalci v roce 2005 na 8,9 milionu, později stanovili tržní cenu na 13,4 milionu korun. Částka, za kterou Mynář budovu koupil, odpovídá spíše ceně pozemku, na kterém stojí.