9

Rozjel obchod proti Babišovi. Teď čelí výhrůžkám

NOVÉ

Témata: ,

Prodává samolepky, trička a hrnečky zesměšňující osobu ministra financí, šéfa hnutí ANO a majitele Agroferu Andreje Babiše. Provozovatele pražského online obchodu andrej-bures.cz ve středu vyděsil anonym ze skrytého čísla. „Řekl, že bych měl provoz e-shopu rychle ukončit a zalézt někam pod zem, než se mi něco stane,“ uvedl pro ECHO24.cz Pavel Pavlovský.

Pavel Pavlovký na svém e-shopu s nazvaném andrej-bures.cz nabízí jen několik produktů. Jde o samolepky, trička a hrnečky s piktogramem zobrazujícím čurajícího panáčka na hlavu Andreje Babiše, jejichž cena se pohybuje od 40 do 245 korun. Online obchod založil Pavlovský před dvěma týdny a jen za první tři dny fungování, obdržel podle svých slovo objednávky v hodnotě 75 tisíc korun.

„S kolegou máme reklamní agenturu, vyrábíme samolepky a polepy na auta. Kamarád na Facebooku zahlédl podobný piktogram a chtěl, ať mu to vyrobíme jako nálepku na auto. V komentářích se pak v první fázi ozvalo dalších 50 lidí, že by ji taky chtěli,“ popsal Pavlovský.

„Narychlo přes noc jsem proto udělal e-shop. Během prvního dne měla stránka 8 tisíc návštěv. Nikdo z nás nečekal takový úspěch. Během několika dní přišlo tolik objednávek, že i při využití všech sil, co jsme měli k dispozici jsme doteď nedokázali všechny vyřídit,“ doplnil.

‚Jsou to estébácké metody‘

Pak ale prý provozovateli začaly chodit výhrůžky. „Už na začátku jsme počítali s tím, že přijde kontrola třeba z finančního úřadu nebo něco podobného. Nikdo ale nečekal, že se staneme obětí vyhrožování. Lidi mi ve zprávách vysvětlovali, že jsem ubožák a že bych se na to měl vykašlat. Volal mi i jeden pán, ten se tedy představil, a říkal proč to dělám, že se konečně objevil někdo, kdo nekrade,“ uvedl majitel e-shopu.

Ve středu v podvečer přišla podle Pavlovského další výhrůžka, tentokrát ze skrytého čísla, aniž by se mluvčí představil. „Několik SMS po internetu to nic nebylo až do včerejšího telefonátu ze skrytého čísla, ve kterém mi bylo řečeno, že bych měl provoz e-shopu rychle ukončit a zalézt někam pod zem, než se mi něco stane. Anonym mluvil velmi jasně a podle hlasu to byl starší pán,“ uvedl Pavlovký.

Záležitost prý policii nenahlásil, dosud se podle něho nic nestalo. Vadí mu hlavně, že se daný člověk schovává pod rouškou anonymity. „Přijde mi to ubohé, já celou dobu vystupuji pod svým jménem a všude uvádím své číslo. Nenechám se zastrašit. A chci dát jasně najevo, že estébácké metody dnes už fungovat nebudou,“ dodal.

Současně Pavlovský vyloučil, že by se mohlo jednat o někoho z jeho okolí. „Nevím o nikom, kdo by mi e-shop záviděl. Naopak všichni mi to přejí a v tom, co dělám, mě podporují,“ řekl.

Čtěte také: Kam vedou linky ze Státní pokladny

Babiš vyhodil šéfa podniku zajišťujícího EET

Další nárůst Babišova vlivu. Bude moci na účty pojišťoven

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.