Němci jsou mistři světa ve fotbale. Po boji porazili Argentinu 1:0

Němci jsou mistři světa ve fotbale. Po boji porazili Argentinu 1:0AKTUALIZOVÁNO
Šťastný střelec gólu Mario Götze Foto: Foto: ČTK
2

Fotbalový titul mistrů světa pro rok 2014 putuje do Německa. Rozhodl o tom sedm minut před koncem druhé části prodloužení gólem do argentinské sítě Mario Götze.

Finálový zápas byl po celou dobu vyrovnaný. Oba týmy měly k mistrovskému titulu na slavném brazilském stadionu Maracaná, kde utkání sledovalo 75 tisíc diváků, stejně daleko. Chybělo málo a o výsledku mohly rozhodovat pokutové kopy.

Nakonec se štěstí pár minut před koncem prodloužení přiklonilo na stranu evropského týmu.

Německo vstupovalo do finálového utkání s Argentinci jako mírný favorit, neboť v posledním utkání deklasovalo Brazílii 7:1.