1 Volby do Senátu

‚Už se tě, Andreji, nebojím‘. Řezník Havlíček jde do voleb

NOVÉ

Témata: , , , ,

Řezník Pavel Havlíček chce vstoupit do politiky. Známý kritik reforem ministra financí, které označuje za likvidační zejména pro malopodnikatele, na svém facebookovém profilu oznámil, že bude kandidovat do Senátu. „Nastal čas,“ napsal Havlíček, když ve sněmovně prošel zákon o elektronické evidenci tržeb, a vyzval Andreje Babiše na “demokratický souboj, souboj o místo v Senátu Parlamentu České republiky“.

„Živnostníci jsou prostě dříči. A nezaslouží si, aby s nimi zacházel kdokoli jako s hadrem u nohy. Andrej dnes (ve středu 10. února, pozn. red.) znásilnil Svobodu, znásilnil Svobodné lidi, udělal z nás, živnostníků, zloděje a jako otroky nás přivázal řetězem,“ napsal v reakci na schválení zákona majitel klatovského Řeznictví u Pavlíka na sociální síti.

„Už ne Andreji, řekl jsem ti do očí. Bál jsem se tě v roce osmdesát, osmdesát dva. To jsem měl život před sebou. Teď už nemám co ztratit a už se tě nebojím,“ pokračuje Havlíček, který svůj případný úspěch v podzimních volbách pojímá úspěchem všech živnostníků.

Nastal čas...Živnostníci jsou prostě dříči. A nezaslouží si, aby s nimi zacházel kdokoli jako s hadrem u nohy.Andrej…

Zveřejnil(a) Řeznictví u Pavlíka dne 10. únor 2016

FOTO: www.zivnostenskelisty.cz

K rozhodnutí kandidovat vedla Havlíčka všeobecná diskuse ve společnosti. „Mnoho mých přátel, ale i naprosto cizích lidí mi slovy ´ty bys měl dělat politiku, ne ti žraloci´ neustále tuto myšlenku podsouvali,“ vysvětlil Havlíček pro server ECHO24.cz, jak vznikala jeho kandidatura.

Havlíček je připraven na to, že bude o post senátora usilovat jako nezávislý kandidát. Původně byl sice nominován Stranou svobodných občanů, ale kvůli neshodám s novým předsednictvem strany ohledně imigrační krize a rizik, která s sebou přináší, od toho ustoupil. „S naznačenou politikou některých vlivných členů jsem se bohužel nemohl ztotožnit,“ řekl pro ECHO24.cz.

Momentálně jedná s několika pravicovými politickými stranami a případnou spolupráci s některou z nich nevylučuje. Jak sám říká, hledá tu nejvýhodnější pozici pro živnostníky. „Cítím se být hlavně živnostníkem a ne straníkem. Samostatný kandidát je velmi znevýhodněn,“ ví Havlíček, „ale jsem odhodlán všechno překonat a vím, že v tom nejsem sám. Jsou nás statisíce a s rodinami, s našimi zaměstnanci je nás odhadem jeden a půl milionu voličů.“

‚Živnostník není zloděj‘

Svou kampaní chce řezník z Klatov cílit na celou pravici. ,,Speciálně ale pak chci oslovit ty, kteří ví, že živnostník není zloděj, není kulak a ani keťas. To už o nás říkával Gottwald. A já říkám soudruhům z ANO i ČSSD velké NE! Už nikdy nedovolíme stejnou dobu a stejné praktiky,“ tvrdí Havlíček s tím, že by si politické strany měly uvědomit potenciál živnostníků.

Od svého případného zvolení si Havlíček slibuje zcela výjimečnou příležitost zasahovat do legislativního procesu a informovat ostatní ústavní činitele o negativních důsledcích jednotlivých zákonů z pohledu reálného života a praxe. ,,Chtěli bychom být viděni a chtěli bychom býti slyšeni. Toť vše…,“ prohlašuje Havlíček.

Čtěte také:

Řezník proti Babišovi. Odpůrci online pokladen jdou do ulic

‚Zpracovávali mě ve stylu StB.‘ Řezníka Havlíčka mrazilo

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.