1 Vztahy USA a Jižní Koreje

Se Soulem Trump vztahy nemění. KLDR je dál hrozbou

, NOVÉ

Témata: , ,

Spojené státy a Jižní Korea budou nadále společně posilovat obranné kapacity vůči hrozbě ze Severní Korey. Dohodli se na tom v nedělním telefonickém rozhovoru americký prezident Donald Trump a jihokorejský premiér Hwang Kjo-an, který je nyní prozatímním prezidentem země.

„Oba státníci se shodli, že podniknou kroky k posílení společných obranných schopností proti severokorejské (jaderné) hrozbě,“ uvedl v prohlášení Bílý dům. Podle něj Trump zopakoval absolutní závazek USA bránit Jižní Koreu.

Bílý dům nicméně neuvedl, zda bude nová americká administrativa chtít po Soulu, aby nesl větší díl z nákladů na setrvání amerických jednotek. V Jižní Koreji je v současnosti kolem 28.500 amerických vojáků. V loňské předvolební kampani Trump prohlašoval, že jednotlivé země by měly být připraveny starat se o svou obranu samy. Hovořil přitom i o Japonsku a Jižní Koreji, které čelí jaderné hrozbě ze strany KLDR.

Bílý dům dnes také oznámil, že nový americký ministr obrany James Mattis navštíví ve středu Jižní Koreu. Poté cestuje Mattis do Japonska.

Čtěte také:

Zemanovy cestovní plány: Mexiko, Vietnam a Jižní Korea

Přes milion demonstrantů. Jižní Korea proti prezidentce

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.