1 Vztahy USA a Jižní Koreje

Se Soulem Trump vztahy nemění. KLDR je dál hrozbou

, NOVÉ

Témata: , ,

Spojené státy a Jižní Korea budou nadále společně posilovat obranné kapacity vůči hrozbě ze Severní Korey. Dohodli se na tom v nedělním telefonickém rozhovoru americký prezident Donald Trump a jihokorejský premiér Hwang Kjo-an, který je nyní prozatímním prezidentem země.

„Oba státníci se shodli, že podniknou kroky k posílení společných obranných schopností proti severokorejské (jaderné) hrozbě,“ uvedl v prohlášení Bílý dům. Podle něj Trump zopakoval absolutní závazek USA bránit Jižní Koreu.

Bílý dům nicméně neuvedl, zda bude nová americká administrativa chtít po Soulu, aby nesl větší díl z nákladů na setrvání amerických jednotek. V Jižní Koreji je v současnosti kolem 28.500 amerických vojáků. V loňské předvolební kampani Trump prohlašoval, že jednotlivé země by měly být připraveny starat se o svou obranu samy. Hovořil přitom i o Japonsku a Jižní Koreji, které čelí jaderné hrozbě ze strany KLDR.

Bílý dům dnes také oznámil, že nový americký ministr obrany James Mattis navštíví ve středu Jižní Koreu. Poté cestuje Mattis do Japonska.

Čtěte také:

Zemanovy cestovní plány: Mexiko, Vietnam a Jižní Korea

Přes milion demonstrantů. Jižní Korea proti prezidentce

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.