Čas dluhů. Fiala jede do Bruselu, chystejte se na inflaci
PODCAST ECHO PORADA
Zadlužování kvůli nákladům na zbrojení. Začalo s tím Německo a teď se k tomu nejspíš připojí celá Evropská unie a Petr Fiala nás do tohoto programu jede přihlásit. „Oživení německé ekonomiky je sice žádoucí, ale tyhle peníze rozpoutají inflační tlaky, trhy na to reagují už teď,“ říká Markéta Malá.
„Že se musíme najednou hrozně rychle vyzbrojit nám říkají elity, které v posledních patnácti dvaceti letech, na jakékoliv téma sáhly, tak byly mimo,“ dodává Daniel Kaiser.
Zvýšení koncesionářských poplatků znamená, že každá firma nad pět set zaměstnanců bude platit 250 tisíc korun ročně. „Byť je to třeba stavební firma, a je dost nepravděpodobné, že by zedníci nebo montéři se během své práce dívali na ČT24,“ říká Dalibor Balšínek.
A na přetřes přišla i budoucnost rádia Svobodná Evropa. Česko chce, aby americkou stanici vysílající do řady nesvobodných zemí spolu s ním financovaly další evropské země.
V podcastu Echo Porada diskutovali Markéta Malá, Jiří Peňás, Daniel Kaiser a Dalibor Balšínek.
Kompletní audio a videoverzi naleznete ZDE
Zkrácenou verzi naleznete ZDE