1 Summit Trump-Kim

Policie ve Vietnamu zadržela dvojníky Kima s Trumpem. Hrozí jim deportací

, NOVÉ

Témata: , ,

Dvojníky Kim Čong-una a Donalda Trumpa odvedla vietnamská policie k výslechu poté, co se objevili v Hanoji, kde se vůdci USA a Severní Koreje sejdou příští týden na druhém summitu. Informovala o tom v pátek agentura AFP.

Kimův dvojník Howard X a dvojník Donalda Trumpa Russell White v pátek uspořádali „setkání“ v centru Hanoje. Když později poskytovali rozhovor v místní televizní stanici, dorazilo na místo asi deset policistů, kteří oba muže vyzvali, aby přestali vystupovat v médiích, jinak jim hrozí deportace.

„V podstatě nám řekli, ať je (Trumpa a Kima) přestaneme napodobovat, jinak nás vykopnou ze země,“ řekl Howard X agentuře AFP poté co byl po výslechu propuštěn a vrátil se do hotelu. Policie jim prý sdělila, že mohou po městě cestovat jen se schváleným itinerářem a průvodcem.

Howard X, který žije v Hongkongu, dodal, že je ve Vietnamu legálně a neodjede, pokud k tomu nebude donucen. Kanaďan White se k této záležitosti nevyjádřil.

Před zásahem policie měla dvojice v úmyslu zajít do masážního salónu, zahrát si golf a možná také vyzkoušet speciality vietnamské kuchyně. Je ale možné, že jim to vietnamské úřady nedovolí.

Tento stát s vládnoucí komunistickou stranou doufá, že se mu podaří uspořádat ostře sledovaný summit obou představitelů bez lapsů a potíží, dodala AFP.

Krom toho má vietnamská vláda jen málo pochopení pro spontánní shlukování obyvatel, a proto jsou jí dvojníci, kteří přitahují značnou pozornost lidí, trnem v oku.

Čtěte také: Dějištěm summitu Trumpa a Kima bude vietnamská metropole Hanoj. Šéf Bílého domu se na něj těší

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.